Współpraca zagraniczna

Löcknitz Deutsch-Polnisches Gymnasium

Police do Europy weszły znacznie wcześniej niż pozostała część Polski. W roku szkolnym 1995/96 pierwsi uczniowie z Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach rozpoczęli naukę w Löcknitz, w Niemczech, a tamtejsze gimnazjum otrzymało nazwę “Niemiecko-Polskie Gimnazjum”. 10 sierpnia 1995 roku 28 uczniów z Polic zasiliło klasy dziewiąte i zasiadło w szkolnych ławkach w Löcknitz, by po 4 latach nauki zdobyć niemiecką maturę. Od tej chwili nieprzerwanie rozwija się niemiecko-polska edukacja.

Niemiecko – Polskie Gimnazjum w Löcknitz to Szkoła Europejska o niepowtarzalnym charakterze. Stwarza młodym Polakom i Niemcom możliwość wspólnego przygotowania się do życia w „Europie bez granic”.

Neuwied David-Roentgen -Schule

Szkoła Zawodowa im. Davida Roentgena w Neuwied kształci swoich uczniów w wielu zawodach m. in. elektrotechnik, technik budowlany, technik obróbki drewna, a jednocześnie dostrzega ważność partnerstwa międzynarodowego. Współpraca Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza z David- Roentgen-Schule w Neuwiedtrwa nieprzerwanie od 1991 roku.

Rok rocznie uczniowie i nauczyciele obu szkół uczestniczą we wspólnych projektach integracyjnych.

Tradycją stały się już wymiany młodzieżowe. Od kilku lat realizowane są w Neuwied w ramach programu Leonardo da Vinci także staże uczniów technikum zawodowego z Polic.

NYKØBING SZKOŁA CEUS

Współpraca ze szkołą CEUS School of Business w Nykøbing na wyspie Falster w Danii rozpoczęła się w roku 1998 i trwa z niewielkimi przerwami do dziś.

CEUS School of Business to część Kolegium Uniwesyteckiego jak również część Handelshøjskolecentret (Szkoły Handlowej). Szkoła w Nykøbing kształci w zakresie administracji biznesowej, z możliwością uzyskania stopnia licencjata.

Językiem wykładowym jest duński, ale CEUS zapewnia również międzynarodowy tok studiów w języku angielskim w zakresie zarządzania wypoczynkiem.Młodzież rozpoczyna tu naukę w wieku 16 lat. Szkoła daje możliwość uzyskania tytułu licencjata.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support