Stowarzyszenie na rzecz Zespołu Szkół

Stowarzyszenie na Rzecz Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza

Stowarzyszenie wspiera organizacyjnie i materialnie szkołę. Pomaga w jej promocji, wspiera działania służące propagowaniu zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz podejmowaniu inicjatyw w zakresie rozwoju kultury fizycznej i sportu. Pomaga w integracji nauczycieli Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach z innymi środowiskami nauczycielskimi w kraju i za granicą.

Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez: opracowywanie i wdrażanie programów edukacyjnych, kulturalnych oraz integracyjno – sportowych, zabieganie o fundusze, organizowanie spotkań, seminariów, konferencji, a także podejmowanie współpracy z władzami publicznymi i przedsiębiorcami. Stowarzyszenie gromadzi i przekazuje informacje o Zespole Szkół, których celem jest promowanie placówki.

Stowarzyszenie wspólnie z Ministerstwem Obrony Narodowej jest organizatorem obozów dla klas wojskowych, pomaga organizować „Śmietnik Artystyczny” – występy artystyczne młodzieży, a także Integracyjne Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych Powiatu Polickiego w Pływaniu pod patronatem Burmistrza Polic.

Stowarzyszenie zrealizowało projekt „Barwy Europy” skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu, w którym udział wzięli przedstawiciele różnych szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych, poznając elementy kultury, tradycji i historii państw europejskich. Zajęcia o charakterze warsztatów oraz gier integracyjnych odbyły się w Centrum Edukacji, Integracji i Rehabilitacji „Podgrodzie”, a pobyt młodzieży w Centrum sfinansowany został przez Powiat Policki.

Wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy, w ramach robót publicznych, Stowarzyszenie zatrudniało na terenie Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach pracowników ochrony, przyczyniając się w ten sposób do podniesienia poziomu bezpieczeństwa uczniów.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support