Współpraca zagraniczna
Löcknitz Deutsch-Polnisches Gymnasium
Police do Europy weszły znacznie wcześniej niż pozostała część Polski. W roku szkolnym 1995/96 pierwsi uczniowie z Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach rozpoczęli naukę w Löcknitz, w Niemczech, a tamtejsze gimnazjum otrzymało nazwę “Niemiecko-Polskie Gimnazjum”. 10 sierpnia 1995 roku 28 uczniów z Polic zasiliło klasy dziewiąte i zasiadło w szkolnych ławkach w Löcknitz, by po 4 latach nauki zdobyć niemiecką maturę. Od tej chwili nieprzerwanie rozwija się niemiecko-polska edukacja.
Niemiecko – Polskie Gimnazjum w Löcknitz to Szkoła Europejska o niepowtarzalnym charakterze. Stwarza młodym Polakom i Niemcom możliwość wspólnego przygotowania się do życia w „Europie bez granic”.
Neuwied David-Roentgen -Schule
Szkoła Zawodowa im. Davida Roentgena w Neuwied kształci swoich uczniów w wielu zawodach m. in. elektrotechnik, technik budowlany, technik obróbki drewna, a jednocześnie dostrzega ważność partnerstwa międzynarodowego. Współpraca Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza z David- Roentgen-Schule w Neuwiedtrwa nieprzerwanie od 1991 roku.
Rok rocznie uczniowie i nauczyciele obu szkół uczestniczą we wspólnych projektach integracyjnych.
Tradycją stały się już wymiany młodzieżowe. Od kilku lat realizowane są w Neuwied w ramach programu Leonardo da Vinci także staże uczniów technikum zawodowego z Polic.
NYKØBING SZKOŁA CEUS
Współpraca ze szkołą CEUS School of Business w Nykøbing na wyspie Falster w Danii rozpoczęła się w roku 1998 i trwa z niewielkimi przerwami do dziś.
CEUS School of Business to część Kolegium Uniwesyteckiego jak również część Handelshøjskolecentret (Szkoły Handlowej). Szkoła w Nykøbing kształci w zakresie administracji biznesowej, z możliwością uzyskania stopnia licencjata.
Językiem wykładowym jest duński, ale CEUS zapewnia również międzynarodowy tok studiów w języku angielskim w zakresie zarządzania wypoczynkiem.Młodzież rozpoczyna tu naukę w wieku 16 lat. Szkoła daje możliwość uzyskania tytułu licencjata.