„Ocalić od zapomnienia”

Wszystkie

23 lis 2021

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Policach w roku bieżącym zrealizował III edycję autorskiego projektu „Ocalić od zapomnienia”, cieszącego się dużym zainteresowaniem.

W tym roku w projekcie uczestniczyli wolontariusze z:

  • Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży
  • Szkoły Branżowej I Stopnia Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach
  • Wolontariusze ze Stowarzyszenia Polska 2050 Koło w Policach

Realizacja zadania zakłada połączenie czynności porządkowych, oraz promowanie działań edukacyjnych upowszechniających wiedzę o dziedzictwie kulturowym gminy. Ubiegłe edycje programu pokazały, że chęć uczestnictwa w tego rodzaju przedsięwzięciach jest bardzo duża i pozytywnie odbierana przez społeczność lokalną, która poprzez media mogła zobaczyć jak dużo pracy zostało włożone w uprzątnięcie terenu  nieczynnego cmentarza przy ul. Mazurskiej oraz Lapidarium Polickiego.

Dzięki współpracy z  Wolontariuszami ze Stowarzyszenia  Polska 2050 Koło w Policach, dnia 25.10.2021 r., na cmentarzu komunalnym przy ulicy Tanowskiej uporządkowano 20 grobów zapomnianych natomiast dnia 26.10.2021r., wraz z wolontariuszami Szkoły Branżowej I Stopnia Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży  porządkowano zaniedbane opuszczone groby  na  nieczynnym cmentarzu przy ul. Mazurskiej oraz Lapidarium Polickim.

 

Najnowsze

Informacje

Sprawdzian uzdolnień kierunkowych dla kandydatów do klasy siódmej szkoły podstawowej

Sprawdzian uzdolnień kierunkowych – test predyspozycji językowych
dla kandydatów
do klasy siódmej szkoły po (...)

Podstawowa

20 maj 2022

Informacje

Harmonogram egzaminu ósmoklasisty

Harmonogram egzaminu ósmoklasisty – maj 2022r.

(...)

Podstawowa

12 maj 2022

Informacje

DSD II – odbiór dyplomów i zaświadczeń

Zapraszamy uczniów po odbiór zaświadczeń/dyplomów Deutsches Sprachdiplom DSD II do sekretariatu dyrektora szkoły (pokój 100). Uczniowie lub ich rodzice zgłaszający się po dyplom powinni p (...)

Liceum

12 maj 2022

Informacje

Prezentacja projektu zawodowego „studiujepracuje.pl”

W dniu 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się prezentacja projektu zawodowego „studiujepracuje.pl”. Skorzystali z niej uczniowie z klasy 3 Bag, 3 Bbg Szkoły Branżo (...)

Branżowa

06 maj 2022