Irlandia w szkole

Liceum

10 paź 202

Grupa dwujęzyczna z klasy 1LE jako pierwsza w Zespole Szkół rozpoczęła realizację ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pt. Irlandia w Szkole. Jest to autorski projekt Fundacji Kultury Irlandzkiej, nad którym honorowy patronat sprawuje Konsulat Honorowy Irlandii w Poznaniu.

Projekt ma na celu przybliżenie uczniom kultury, historii i tradycji Irlandii. Nasi uczniowie wezmą udział w lekcjach tematycznych oraz warsztatach prowadzonych przez pracowników Fundacji. Zajęcia realizowane będą w języku polskim oraz angielskim, również przez native speakerów z Irlandii. Dodatkowo planowany jest cykl wykładów organizowany wspólnie z Wydziałem Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Za nami pierwsze spotkanie online z Panią Justyną Mazurek-Schramm, której dziękujemy za wprowadzenie uczniów dwujęzycznych w realia Szmaragdowej Wyspy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia projektowe.

Alicja Jankowska
koordynator projektu w Zespole Szkół w Policach

Najnowsze

Wydarzenie

Dbamy o własne bezpieczeństwo - projekt POWER ON

W miniony czwartek 2 lutego uczniowie z klas Szkoły Mistrzostwa Sportowego wraz z trenerami mieli okazję uczestniczyć w prelekcji z sierż. szt. Konradem Szelestem z Wydziału Prewencji Komendy (...)

Liceum

08 lut 2023

Wydarzenie

Uczniowie klas 4 LO i 4 TTCg na spotkaniu z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym

W dniu 31 stycznia nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami uczelni ze Szczecina. Na jakie kierunki studiów warto się wybrać i jakie atrakcje oraz benefity proponuje ZUT o (...)

Liceum

03 lut 2023

Konkurs

Zebrania i z rodzicami i konsultacje

13 stycznia 2023 r. zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas oraz na konsultacje z pozostałymi nauczycielami.

Informacje

Informacja o skróconych godzinach otwarcia pływalni

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 14.01.2023 R.(SOBOTA),

W SOBOTY I NIEDZIELE

PŁYWALNIA BĘDZIE

Branżowa

09 sty 2023