Europejski Dzień Języków w Zespole Szkół

Branżowa

28 wrz 2022

W poniedziałek 26 września dołączyliśmy do grona szkół świętujących różnorodność językową naszego kontynentu podczas Europejskiego Dnia Języków. Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w zadaniach dedykowanych młodzieży z całej Europy. W zależności od poziomu umiejętności językowych podejmowali wybrane wyzwania aplikacji Tajnego Agenta, rozwiązywali quizy, ćwiczyli pamięć, a także korzystali z wirtualnych narzędzi do samooceny. Przeprowadziliśmy lekcje tematyczne, a maturzyści z najwyższej grupy języka angielskiego mogli sprawdzić się w pisaniu rozprawki egzaminacyjnej dotyczącej nauki kilku języków jednocześnie.

W ramach świętowania odbyły się również konkursy tematyczne:

  • konkurs na kartkę z wakacji w języku niemieckim dla starszych klas szkoły podstawowej,
  • konkurs plastyczny dla klas 4-8 SP na najciekawiej wykonaną flagę wybranego państwa europejskiego ze zwrotami w języku tego kraju,
  • konkurs łączący umiejętności informatyczne i językowe dla klas 8, przeprowadzone kolejno przez p. Marzenę Jakubiszyn, p. Annę Sychel i p. Alicję Jankowską.

Dodatkowo p. Małgorzata Głuszyk koordynuje konkurs Młodego Tłumacza, który odbędzie się w piątek 30 września w Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Ogłoszenie wyników wszystkich konkursów będzie miało miejsce w październiku.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w obchody tego dnia, szczególnie grupie dwujęzycznej z językiem angielskim z klasy 3LE za pomoc w organizacji oraz grupie dwujęzycznej z językiem angielskim z klasy 4LD, która podzieliła się swoim doświadczeniem w wykorzystaniu darmowych aplikacji do nauki języków obcych.

Dziękujemy również absolwentowi naszego liceum z klasy dwujęzycznej z językiem niemieckim, p. Hubertowi Słoszewskiemu, który już jako student trzeciego roku na wydziale lingwistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odwiedził dwie grupy maturalne, przedstawiając blaski i cienie życia tłumacza oraz nauki na kierunku językowym.

Nauczyciele języków obcych Zespołu Szkół w Policach

Najnowsze

Informacje

HARMONOGRAM PRACY KOMISJI REKRUTACYJNEJ

Komisja rekrutacyjna w Zespole Szkół pracuje od poniedziałku do piątku, począwszy od 21 czerwca 2024 roku, w godzinach od 9.30-13.30 w sali 111 (I piętro). Kontakt z komisją jest również m (...)

Branżowa

18 cze 2024

Wydarzenie

II PRZEGLĄD TALENTÓW SZKOLNYCH

10 czerwca w naszej szkole odbył się II Przegląd Talentów Szkolnych. Hasłem przewodnim spotkania były słowa: „MOGĘ WSZYSTKO”. Na scenie zaprezentowali się uczniowie naszej szko (...)

Branżowa

12 cze 2024

Wydarzenie

Targi Pracy w Białej

6 czerwca wspólnie z Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Policach zorganizowaliśmy giełdę pracy dla uczniów pełnoletnich jak i dla osób które nie ukończyły 18 lat. Targi to doskonała ok (...)

Branżowa

10 cze 2024

Informacje

Szkolenie RKO

Uczniowie klas drugich szkoły branżowej, 2BA i 2BB, wzięli udział w szkoleniu, przygotowanym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Policach, które odbyło się dzięki wsp� (...)

Branżowa

03 cze 2024