Europejski Dzień Języków w Zespole Szkół

Branżowa

28 wrz 2022

W poniedziałek 26 września dołączyliśmy do grona szkół świętujących różnorodność językową naszego kontynentu podczas Europejskiego Dnia Języków. Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w zadaniach dedykowanych młodzieży z całej Europy. W zależności od poziomu umiejętności językowych podejmowali wybrane wyzwania aplikacji Tajnego Agenta, rozwiązywali quizy, ćwiczyli pamięć, a także korzystali z wirtualnych narzędzi do samooceny. Przeprowadziliśmy lekcje tematyczne, a maturzyści z najwyższej grupy języka angielskiego mogli sprawdzić się w pisaniu rozprawki egzaminacyjnej dotyczącej nauki kilku języków jednocześnie.

W ramach świętowania odbyły się również konkursy tematyczne:

  • konkurs na kartkę z wakacji w języku niemieckim dla starszych klas szkoły podstawowej,
  • konkurs plastyczny dla klas 4-8 SP na najciekawiej wykonaną flagę wybranego państwa europejskiego ze zwrotami w języku tego kraju,
  • konkurs łączący umiejętności informatyczne i językowe dla klas 8, przeprowadzone kolejno przez p. Marzenę Jakubiszyn, p. Annę Sychel i p. Alicję Jankowską.

Dodatkowo p. Małgorzata Głuszyk koordynuje konkurs Młodego Tłumacza, który odbędzie się w piątek 30 września w Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Ogłoszenie wyników wszystkich konkursów będzie miało miejsce w październiku.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w obchody tego dnia, szczególnie grupie dwujęzycznej z językiem angielskim z klasy 3LE za pomoc w organizacji oraz grupie dwujęzycznej z językiem angielskim z klasy 4LD, która podzieliła się swoim doświadczeniem w wykorzystaniu darmowych aplikacji do nauki języków obcych.

Dziękujemy również absolwentowi naszego liceum z klasy dwujęzycznej z językiem niemieckim, p. Hubertowi Słoszewskiemu, który już jako student trzeciego roku na wydziale lingwistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odwiedził dwie grupy maturalne, przedstawiając blaski i cienie życia tłumacza oraz nauki na kierunku językowym.

Nauczyciele języków obcych Zespołu Szkół w Policach

Najnowsze

Informacje

POWIATOWY ANTYNARKOTYKOWY PUNKT WSPARCIA

(...)

Branżowa

26 wrz 2023

Wydarzenie

Młodzież z Białej „W SŁUŻBIE PRAWU”

Uczniowie klas drugich i trzecich o profilu policyjnym oraz uczniowie ze Szkoły Branżowej realizują wraz z Ochotniczym Hufcem Pracy w Policach program przeciwko przestępstwom wśród młodzież (...)

Branżowa

26 wrz 2023

Informacje

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 odbędzie się 04 września 2023 r. o godzinie 9.00 w hali Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza. Zapraszamy.

(...)

Branżowa

01 wrz 2023

Informacje

Harmonogram spotkań z rodzicami

4 września 2023 r. oraz 8 września 2023 r. zapraszamy rodziców uczniów na spotkania z wychowawcami klas według harmonogramu.