Europejski Dzień Języków w Zespole Szkół

Branżowa

28 wrz 2022

W poniedziałek 26 września dołączyliśmy do grona szkół świętujących różnorodność językową naszego kontynentu podczas Europejskiego Dnia Języków. Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w zadaniach dedykowanych młodzieży z całej Europy. W zależności od poziomu umiejętności językowych podejmowali wybrane wyzwania aplikacji Tajnego Agenta, rozwiązywali quizy, ćwiczyli pamięć, a także korzystali z wirtualnych narzędzi do samooceny. Przeprowadziliśmy lekcje tematyczne, a maturzyści z najwyższej grupy języka angielskiego mogli sprawdzić się w pisaniu rozprawki egzaminacyjnej dotyczącej nauki kilku języków jednocześnie.

W ramach świętowania odbyły się również konkursy tematyczne:

  • konkurs na kartkę z wakacji w języku niemieckim dla starszych klas szkoły podstawowej,
  • konkurs plastyczny dla klas 4-8 SP na najciekawiej wykonaną flagę wybranego państwa europejskiego ze zwrotami w języku tego kraju,
  • konkurs łączący umiejętności informatyczne i językowe dla klas 8, przeprowadzone kolejno przez p. Marzenę Jakubiszyn, p. Annę Sychel i p. Alicję Jankowską.

Dodatkowo p. Małgorzata Głuszyk koordynuje konkurs Młodego Tłumacza, który odbędzie się w piątek 30 września w Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Ogłoszenie wyników wszystkich konkursów będzie miało miejsce w październiku.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w obchody tego dnia, szczególnie grupie dwujęzycznej z językiem angielskim z klasy 3LE za pomoc w organizacji oraz grupie dwujęzycznej z językiem angielskim z klasy 4LD, która podzieliła się swoim doświadczeniem w wykorzystaniu darmowych aplikacji do nauki języków obcych.

Dziękujemy również absolwentowi naszego liceum z klasy dwujęzycznej z językiem niemieckim, p. Hubertowi Słoszewskiemu, który już jako student trzeciego roku na wydziale lingwistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odwiedził dwie grupy maturalne, przedstawiając blaski i cienie życia tłumacza oraz nauki na kierunku językowym.

Nauczyciele języków obcych Zespołu Szkół w Policach

Najnowsze

Informacje

Awaria centrali telefonicznej

Informujemy, że w związku z awarią centrali telefonicznej nie działają telefony stacjonarne w szkole. Za utrudnienia przepraszamy.

(...)

Branżowa

23 lis 2022

Wydarzenie

# KOMÓRKOMANIA

12 października 2022r. uczniowie klasy medycznej przeprowadzili akcję #KOMÓRKOMANIA, w której pozyskali 31 potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych pośród uczniów i praco (...)

Branżowa

16 lis 2022

Informacje

Zebrania z rodzicami i konsultacje

18 listopada 2022 r. zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas oraz na konsultacje z pozostałymi nauczycielami.

Informacje

Nasi wolontariusze porządkowali zaniedbane groby by ocalić je od zapomnienia

Uczniowie Zespołu Szkół w Policach a zarazem wychowankowie internatu po raz kolejny bezinteresownie i chętnie posprzątali groby na starym cmentarzu w Policach.

Branżowa

07 lis 2022