Europejski Dzień Języków w Zespole Szkół

Branżowa

28 wrz 2022

W poniedziałek 26 września dołączyliśmy do grona szkół świętujących różnorodność językową naszego kontynentu podczas Europejskiego Dnia Języków. Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w zadaniach dedykowanych młodzieży z całej Europy. W zależności od poziomu umiejętności językowych podejmowali wybrane wyzwania aplikacji Tajnego Agenta, rozwiązywali quizy, ćwiczyli pamięć, a także korzystali z wirtualnych narzędzi do samooceny. Przeprowadziliśmy lekcje tematyczne, a maturzyści z najwyższej grupy języka angielskiego mogli sprawdzić się w pisaniu rozprawki egzaminacyjnej dotyczącej nauki kilku języków jednocześnie.

W ramach świętowania odbyły się również konkursy tematyczne:

  • konkurs na kartkę z wakacji w języku niemieckim dla starszych klas szkoły podstawowej,
  • konkurs plastyczny dla klas 4-8 SP na najciekawiej wykonaną flagę wybranego państwa europejskiego ze zwrotami w języku tego kraju,
  • konkurs łączący umiejętności informatyczne i językowe dla klas 8, przeprowadzone kolejno przez p. Marzenę Jakubiszyn, p. Annę Sychel i p. Alicję Jankowską.

Dodatkowo p. Małgorzata Głuszyk koordynuje konkurs Młodego Tłumacza, który odbędzie się w piątek 30 września w Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Ogłoszenie wyników wszystkich konkursów będzie miało miejsce w październiku.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w obchody tego dnia, szczególnie grupie dwujęzycznej z językiem angielskim z klasy 3LE za pomoc w organizacji oraz grupie dwujęzycznej z językiem angielskim z klasy 4LD, która podzieliła się swoim doświadczeniem w wykorzystaniu darmowych aplikacji do nauki języków obcych.

Dziękujemy również absolwentowi naszego liceum z klasy dwujęzycznej z językiem niemieckim, p. Hubertowi Słoszewskiemu, który już jako student trzeciego roku na wydziale lingwistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odwiedził dwie grupy maturalne, przedstawiając blaski i cienie życia tłumacza oraz nauki na kierunku językowym.

Nauczyciele języków obcych Zespołu Szkół w Policach

Najnowsze

Wydarzenie

Zebrania z rodzicami uczniów klas maturalnych i konsultacje z nauczycielami

24 marca 2023 r. zapraszamy rodziców uczniów klas maturalnych na spotkania z wychowawcami klas oraz wszystkich rodziców na konsultacje z nauczycielami.

Konkurs

Zebrania z rodzicami i konsultacje

13 stycznia 2023 r. zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas oraz na konsultacje z pozostałymi nauczycielami.

Informacje

Informacja o skróconych godzinach otwarcia pływalni

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 14.01.2023 R.(SOBOTA),

W SOBOTY I NIEDZIELE

PŁYWALNIA BĘDZIE

Branżowa

09 sty 2023

Wydarzenie

Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia, kiedy przypada Światowy Dzień Walki z AIDS uczniowie klas medycznych przygotowali punkt  konsultacyjny dotyczący tematyki HIV/AIDS. Każdy z uczniów mógł uzyskać informacje, otrz (...)

Branżowa

27 gru 2022