III MARATON MATURALNY Z JĘZYKA POLSKIEGO

Liceum

12 mar 2024

Za nami III Maraton Maturalny z Języka Polskiego, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV LO i V TZ. Kilkugodzinne spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Były miniwykłady i ćwiczenia praktyczne z zakresu: wypowiedzi ustnej, pisemnej wypowiedzi argumentacyjnej, notatki syntetyzującej, testu historycznoliterackiego, języka polskiego w użyciu. Najważniejszą wartością dodaną maratonu są wiedza i praktyczne umiejętności tegorocznych maturzystów.

Organizatorzy:
Arkadiusz Hrycyk
Agnieszka Sikorska-Furman
Irmina Przewoźniak-Wiercioch
Anna Krypień
Natalia Wawrzyniak

Najnowsze

Informacje

Odbiór dyplomów DSDII

Zapraszamy po odbiór zaświadczeń/dyplomów Deutsches Sprachdiplom DSDII do sekretariatu dyrektora szkoły (pokój 100). Uczniowie lub ich rodzice zgłaszający się po dyplom/zaświadczenie powi (...)

Liceum

12 kwi 2024

Wydarzenie

XXI Targi Szkół Polic i Szczecina

26 marca w Naszej Szkole, odbyły się XXI Targi Szkół Polic i Szczecina. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mogli zapoznać się z ofertami szkół ponadpodstawowych, policealnych, językowych (...)

Branżowa

02 kwi 2024

Wydarzenie

Owady na talerze - niekonwencjonalne źródła białka zwierzęcego

Piątek (22.03.2024 r) niezwykle ciekawie spędzili uczniowie z klas 2 tz i 2 lm. Zachodniopomorski Uniwersytet technologiczny w Szczecinie zaprosił ich na warsztaty pt.: Owady na talerze-niekonwe (...)

Liceum

25 mar 2024

Informacje

Pieczenie Ciast Wielkanocnych

Jak co roku, w internacie, przygotowując się do Świąt, dekorowaliśmy mazurki – tradycyjne Wielkanocne ciasta. Tegoroczne makowe mazurki przekładaliśmy marmoladą i ozdabialiśmy lukrem (...)

Branżowa

22 mar 2024