Klasa 5PA i zwierzątka

Podstawowa

12 mar 2024

W dniu 7 marca 2024r. uczniowie klasy 5PA wraz z opiekunami panią Niną Woźniakowska i panem Rafałem Głuszykiem mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych i trzymających w napięciu warsztatach w Fundacji Egalismo w Szczecinie. Oko w oko z wężami, jaszczurkami, skorpionami, pająkami i innymi, które wydawać by się mogło były groźne, okazały się w rzeczywistości naprawdę bardzo przyjazne. A nad wszystkim panowali i prezentowali okazy profesjonalnie ich miłośnicy i właściciele – pani Ania i pan Paweł. Na drugim warsztacie byliśmy prawie detektywami . Można było przebrać się w kombinezon policjanta szukającego dowodów zbrodni i dowiedzieć się, jak wygląda ich praca. Badaliśmy także ślady, rozpoznawaliśmy zapachy i badaliśmy np. linie papilarne. Pani Ania dała nam także krótki wykład na temat bezpieczeństwa w sieci, cyberprzemocy oraz o karalności młodocianych. Bagaż naszych doświadczeń trochę się powiększył. Wyszliśmy od Egalismo z nową wiedzą i wielu z nas przełamało trochę swój lęk przed wężami, pająkami i innymi. Trudno było nam wyjść po kilku mile spędzonych godzinnych w Egalismo. Wiele osób chętnie tam powróci.

Najnowsze

Informacje

Odbiór dyplomów DSDII

Zapraszamy po odbiór zaświadczeń/dyplomów Deutsches Sprachdiplom DSDII do sekretariatu dyrektora szkoły (pokój 100). Uczniowie lub ich rodzice zgłaszający się po dyplom/zaświadczenie powi (...)

Liceum

12 kwi 2024

Wydarzenie

Klasa 5PA z wizytą u Wojewody

5PA i uścisk dłoni Wojewody Zachodniopomorskiego. Tak …., w ten sposób 4 kwietnia 2024 roku została przywitana każda osoba przez Wojewodę Zachodniopomorskiego pana Adama Rudawskiego – ser (...)

Podstawowa

11 kwi 2024

Wydarzenie

XXI Targi Szkół Polic i Szczecina

26 marca w Naszej Szkole, odbyły się XXI Targi Szkół Polic i Szczecina. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mogli zapoznać się z ofertami szkół ponadpodstawowych, policealnych, językowych (...)

Branżowa

02 kwi 2024

Wydarzenie

Sprawdzian uzdolnień kierunkowych – test sprawnościowy dla kandydatów do klasy pierwszej szkoły podstawowej

Sprawdzian uzdolnień kierunkowych – test sprawnościowy
dla kandydatów
do klasy pierwszej szkoły podstawowej< (...)

Branżowa

19 mar 2024