Dni Otwarte na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie

Technikum

25 mar 2024

W dniu 6 oraz 7 marca 2024 chemicy z klasy pierwszej i drugiej technikum wzięli udział w Dniach Otwartych na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie. Dni Otwarte to doskonała okazja, żeby zajrzeć do laboratoriów i pracowni na co dzień niedostępnych. Można wziąć udział w warsztatach. Chemicy wzięli czynny udział w Warsztatach właściwości oksydacyjnych, na temat: Jak wpływają polifenole na zdrowie?”, a w dniu drugim w ćwiczeniach laboratoryjnych, badali właściwości substancji organicznych o znaczeniu biologicznym; aminokwasów, białek, cukrów. Zajęcia odbywały się w Katedrze Inżynierii Chemicznej i Procesowej na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie. Uczniowie uczestniczyli również, w wykładzie Profesora Piotra Tabero, nt.: „Światło – część „jasna” i część „ciemna” oraz w pokazach przygotowanych przez studentów 1 i 2 roku Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej; chemiczna żarówka, właściwości nitrocelulozy, chemiczny wulkan, węże Faraona. W Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii ZUT zaprezentowały się koła naukowe studentów, które zapraszały uczniów odwiedzających uczelnię na ciekawe doświadczenia. Furorę robiły biszkopty maczane w azocie, bardzo dobre, chrupiące i zimne, które bardzo smakowały młodzieży. „ … Te biszkopty zanurzamy w ciekłym azocie i sprowadzamy je do bardzo niskiej temperatury, dlatego przy przegryzaniu z ust uwalnia się bardzo dużo pary – mówił Adam Matlak ze Studenckiego Koła Naukowego „Alchemicy”.

Świetna atmosfera, perfekcyjne przygotowane pokazy i bezpośredni kontakt z przyszłymi studentami, możliwość obejrzenia i uczestniczenia w warsztatach w laboratoriach i pracowniach, na co dzień niedostępnych, to największe atrakcje tegorocznych Dni Otwartych ZUT w Szczecinie, które zapadną nam długo w pamięci.

Małgorzata Berg

Najnowsze

Informacje

Odbiór dyplomów DSDII

Zapraszamy po odbiór zaświadczeń/dyplomów Deutsches Sprachdiplom DSDII do sekretariatu dyrektora szkoły (pokój 100). Uczniowie lub ich rodzice zgłaszający się po dyplom/zaświadczenie powi (...)

Liceum

12 kwi 2024

Wydarzenie

XXI Targi Szkół Polic i Szczecina

26 marca w Naszej Szkole, odbyły się XXI Targi Szkół Polic i Szczecina. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mogli zapoznać się z ofertami szkół ponadpodstawowych, policealnych, językowych (...)

Branżowa

02 kwi 2024

Wydarzenie

Owady na talerze - niekonwencjonalne źródła białka zwierzęcego

Piątek (22.03.2024 r) niezwykle ciekawie spędzili uczniowie z klas 2 tz i 2 lm. Zachodniopomorski Uniwersytet technologiczny w Szczecinie zaprosił ich na warsztaty pt.: Owady na talerze-niekonwe (...)

Liceum

25 mar 2024