Dni Otwarte na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie

Technikum

25 mar 2024

W dniu 6 oraz 7 marca 2024 chemicy z klasy pierwszej i drugiej technikum wzięli udział w Dniach Otwartych na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie. Dni Otwarte to doskonała okazja, żeby zajrzeć do laboratoriów i pracowni na co dzień niedostępnych. Można wziąć udział w warsztatach. Chemicy wzięli czynny udział w Warsztatach właściwości oksydacyjnych, na temat: Jak wpływają polifenole na zdrowie?”, a w dniu drugim w ćwiczeniach laboratoryjnych, badali właściwości substancji organicznych o znaczeniu biologicznym; aminokwasów, białek, cukrów. Zajęcia odbywały się w Katedrze Inżynierii Chemicznej i Procesowej na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie. Uczniowie uczestniczyli również, w wykładzie Profesora Piotra Tabero, nt.: „Światło – część „jasna” i część „ciemna” oraz w pokazach przygotowanych przez studentów 1 i 2 roku Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej; chemiczna żarówka, właściwości nitrocelulozy, chemiczny wulkan, węże Faraona. W Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii ZUT zaprezentowały się koła naukowe studentów, które zapraszały uczniów odwiedzających uczelnię na ciekawe doświadczenia. Furorę robiły biszkopty maczane w azocie, bardzo dobre, chrupiące i zimne, które bardzo smakowały młodzieży. „ … Te biszkopty zanurzamy w ciekłym azocie i sprowadzamy je do bardzo niskiej temperatury, dlatego przy przegryzaniu z ust uwalnia się bardzo dużo pary – mówił Adam Matlak ze Studenckiego Koła Naukowego „Alchemicy”.

Świetna atmosfera, perfekcyjne przygotowane pokazy i bezpośredni kontakt z przyszłymi studentami, możliwość obejrzenia i uczestniczenia w warsztatach w laboratoriach i pracowniach, na co dzień niedostępnych, to największe atrakcje tegorocznych Dni Otwartych ZUT w Szczecinie, które zapadną nam długo w pamięci.

Małgorzata Berg

Najnowsze

Informacje

Informacje dla maturzystów

Odbiór świadectw maturalnych, egzaminy poprawkowe

(...)

Liceum

09 lip 2024

Informacje

HARMONOGRAM PRACY KOMISJI REKRUTACYJNEJ

Komisja rekrutacyjna w Zespole Szkół pracuje od poniedziałku do piątku, począwszy od 21 czerwca 2024 roku, w godzinach od 9.30-13.30 w sali 111 (I piętro). Kontakt z komisją jest również m (...)

Branżowa

18 cze 2024

Wydarzenie

II PRZEGLĄD TALENTÓW SZKOLNYCH

Branżowa

12 cze 2024

Wydarzenie

Targi Pracy w Białej

6 czerwca wspólnie z Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Policach zorganizowaliśmy giełdę pracy dla uczniów pełnoletnich jak i dla osób które nie ukończyły 18 lat. Targi to doskonała ok (...)

Branżowa

10 cze 2024