Owady na talerze – niekonwencjonalne źródła białka zwierzęcego

Liceum

25 mar 2024

Piątek (22.03.2024 r) niezwykle ciekawie spędzili uczniowie z klas 2 tz i 2 lm. Zachodniopomorski Uniwersytet technologiczny w Szczecinie zaprosił ich na warsztaty pt.: Owady na talerze-niekonwencjonalne źródła białka zwierzęcego oraz Chemia wokół nas. Uczniowie dowiedzieli się czym jest entomofagia i co to takiego koszenila. Pan dr hab.inż. Marek Kotowicz opowiadał ciekawe rzeczy o tym, że wielu z nas jest nieświadomymi robakożercami. Pani drhab.inż. Joanna Zochowska-Kujawska zdradzała sekrety laboratorium chemicznego.

Monika Andrzejewska- doradca zawodowy
Justyna Kajnanowicz- nauczyciel chemii

Najnowsze

Informacje

Odbiór dyplomów DSDII

Zapraszamy po odbiór zaświadczeń/dyplomów Deutsches Sprachdiplom DSDII do sekretariatu dyrektora szkoły (pokój 100). Uczniowie lub ich rodzice zgłaszający się po dyplom/zaświadczenie powi (...)

Liceum

12 kwi 2024

Wydarzenie

XXI Targi Szkół Polic i Szczecina

26 marca w Naszej Szkole, odbyły się XXI Targi Szkół Polic i Szczecina. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mogli zapoznać się z ofertami szkół ponadpodstawowych, policealnych, językowych (...)

Branżowa

02 kwi 2024

Informacje

Pieczenie Ciast Wielkanocnych

Jak co roku, w internacie, przygotowując się do Świąt, dekorowaliśmy mazurki – tradycyjne Wielkanocne ciasta. Tegoroczne makowe mazurki przekładaliśmy marmoladą i ozdabialiśmy lukrem (...)

Branżowa

22 mar 2024