W Białej zdobędziesz niezawodny zawód – uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. I.Łukasiewicza w Policach podnoszą umiejętności zawodowe”

Technikum

21 paź 202

W Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza realizowany jest projekt po tytułem „W Białej” zdobędziesz niezawodny zawód – uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. I.Łukasiewicza w Policach podnoszą umiejętności zawodowe” trwa on od sierpnia 2016 r. do końca czerwca 2019 r.
W ramach projektu zakupiono wyposażenia pracowni gastronomicznej, hotelarskiej, obróbki metali i szkła. Dla gastronomii zakupiono m.in. sous vide, pakowarki próżniowe, zmywarkę, podgrzewacz talerzy, maszynki do makaronu, sprzęt do kuchni molekularnej, drobny sprzęt kucharski oraz drobny sprzęt dla nowego kierunku kształcenia – cukiernik.
Salę obsługi konsumenta wyposażono w nowoczesny mobilny bar, drobny sprzęt kelnersko- barmański.Na zajęcia z obróbki metali i szkła zakupiono m in. stół demonstracyjny spawalniczy, szlifierki, wkrętarki, suwmiarki, palnik do szkła.
W projekcie przewidziane jest również doskonalenie zawodowe podnoszące kwalifikacje nauczycieli przez kursy:

  • gastronomia (curving, kuchnia molekularna, kuchnia różnych narodów np. indyjska, tajska, włoska, kuchnia roślinna, kurs cukierniczy kończący się certyfikatem)
  • hotelarze (kurs kelnerski, kurs barmański)
  • obróbka metali i szkła (udział nauczyciela w zajęciach razem z młodzieżą)

Nauczyciele po kursach i szkoleniach prowadzą zajęcia dla młodzieży z poszczególnych bloków tematycznych. Zajęcia gastronomiczne podnoszące umiejętności uczniów
Zajęcia specjalistyczne obróbki metali i szkła- zajęcia prowadzone są dla młodzieży technikum o profilu Technik Technologii Chemicznej przez instruktorów pozyskanych do projektu z zewnątrz. Zajęcia specjalistyczne- kurs barmański, kelnerski i hotelarski- Młodzież będzie miała zajęcia z programu GASTRO, obsługi konsumenta i elementy kursu barmańskiego,
W ramach dofinansowania projektu uczniowie naszej szkoły mają dofinansowane wyjazdy na targi gastronomiczne do takich miast jak: Kołobrzeg, Poznań, Berlin
W ramach projektu młodzież objęta jest pomocą stypendialną, doradztwem edukacyjno – zawodowym.

Każdy uczeń który bierze udział w projekcie odbywa praktyki zawodowe.Staże odbywają się w zakładach pracy a uczniowie w ramach praktyk otrzymują wynagrodzenie.

Plan pracy

Najnowsze

Wydarzenie

Europejski Dzień Języków w Zespole Szkół

W poniedziałek 26 września dołączyliśmy do grona szkół świętujących różnorodność j

Branżowa

28 wrz 2022

Informacje

DSD I i DSD I PRO – odbiór dyplomów i zaświadczeń

Zapraszamy po odbiór zaświadczeń/dyplomów Deutsches Sprachdiplom DSD I oraz DSD I PRO do sekr

Liceum

14 wrz 2022

Wydarzenie

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Informujemy, że 1 września w naszej szkole odbędzie się Wojewódzka Inauguracja roku szkolneg

Branżowa

30 sie 2022

Informacje

Grafik sal spotkań z wychowawcami klas

Spotkania z wychowawc

Branżowa

29 sie 2022