Projekt Erasmus TV International

Liceum

16 lut 2022

W dniach 10 – 14 stycznia 2022 r. cztery uczennice z naszej szkoły wzięły udział w międzynarodowym spotkaniu projektu Erasmus TV International, który odbył się w miejscowości Onesti w Rumunii. W projekcie wzięła udział młodzież łącznie z sześciu krajów: Polski, Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Rumunii oraz Turcji.

Co robiliśmy
Tematem przewodnim projektu była kultura oraz dziedzictwo narodowe poszczególnych krajów uczetniczących w projekcie. Młodzi ludzie wspólnie odkrywali to, co dzieli oraz łączy ich kultury podczas spotkań, zajęć grupowych oraz warsztatów – był to czas poznawania i prezentowania dziedzictwa kulturowego, podczas których młodzież miała wspaniałą okazję przyjrzeć się z bliska różnicom kulturowym pomiędzy poszczególnymi krajami oraz odkrywać podobieństwa między nimi. Warsztaty oraz zajęcia dotyczyły również tematu zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej cechującej zdrowy styl życia oraz związanych z nim nawyków i zwyczajów panujących w poszczególnych krajach. Projekt był też niesamowitą okazją dla młodzieży do nawiązywania nowych przyjaźni z rówieśnikami z innych krajów podczas wspólnych rozmów, gier i zabaw – przy okazji język angielski został porządnie poćwiczony

Co zobaczyliśmy
Zwiedziliśmy urokliwe miasteczko Onesti, odwiedziliśmy słynny zamek hrabiego Drakuli w miasteczku Bran, zjechaliśmy 4 kilometry pod ziemię do kopalni soli w miejscowości Ocna, pospacerowaliśmy po pięknym mieście Brasow, będącym stolicą regionu Transylwania, a na zakończenie mieliśmy okazję podziwiać przepiękną stolicę Rumunii Bukareszt, poznając jej najbardziej znane miejsca i zabytki.

I na koniec …
Zwieńczeniem projektu był nakręcony podczas warsztatów film fabularny o Drakuli – praca przed kamerą podczas odgrywania ról była dla wielu uczestników projektu zupełnie nowym doświadczeniem i świetną zabawą. Młodzież bogatsza o wiele nowych doświadczeń wróciła szczęśliwie do domu – atrakcji było mnóstwo, radości z uczestnictwa w tym międzynarodowym spotkaniu jeszcze więcej.

Najnowsze

Informacje

Informacje dla maturzystów

Liceum

09 lip 2024

Informacje

HARMONOGRAM PRACY KOMISJI REKRUTACYJNEJ

Komisja rekrutacyjna w Zespole Szkół pracuje od poniedziałku do piątku, począwszy od 21 czer

Branżowa

18 cze 2024

Wydarzenie

II PRZEGLĄD TALENTÓW SZKOLNYCH

Branżowa

12 cze 2024

Wydarzenie

Targi Pracy w Białej

6 czerwca wspólnie z Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Policach zorganizowaliśmy giełdę pr

Branżowa

10 cze 2024