Projekt Erasmus TV International

Liceum

16 lut 2022

W dniach 10 – 14 stycznia 2022 r. cztery uczennice z naszej szkoły wzięły udział w międzynarodowym spotkaniu projektu Erasmus TV International, który odbył się w miejscowości Onesti w Rumunii. W projekcie wzięła udział młodzież łącznie z sześciu krajów: Polski, Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Rumunii oraz Turcji.

Co robiliśmy
Tematem przewodnim projektu była kultura oraz dziedzictwo narodowe poszczególnych krajów uczetniczących w projekcie. Młodzi ludzie wspólnie odkrywali to, co dzieli oraz łączy ich kultury podczas spotkań, zajęć grupowych oraz warsztatów – był to czas poznawania i prezentowania dziedzictwa kulturowego, podczas których młodzież miała wspaniałą okazję przyjrzeć się z bliska różnicom kulturowym pomiędzy poszczególnymi krajami oraz odkrywać podobieństwa między nimi. Warsztaty oraz zajęcia dotyczyły również tematu zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej cechującej zdrowy styl życia oraz związanych z nim nawyków i zwyczajów panujących w poszczególnych krajach. Projekt był też niesamowitą okazją dla młodzieży do nawiązywania nowych przyjaźni z rówieśnikami z innych krajów podczas wspólnych rozmów, gier i zabaw – przy okazji język angielski został porządnie poćwiczony

Co zobaczyliśmy
Zwiedziliśmy urokliwe miasteczko Onesti, odwiedziliśmy słynny zamek hrabiego Drakuli w miasteczku Bran, zjechaliśmy 4 kilometry pod ziemię do kopalni soli w miejscowości Ocna, pospacerowaliśmy po pięknym mieście Brasow, będącym stolicą regionu Transylwania, a na zakończenie mieliśmy okazję podziwiać przepiękną stolicę Rumunii Bukareszt, poznając jej najbardziej znane miejsca i zabytki.

I na koniec …
Zwieńczeniem projektu był nakręcony podczas warsztatów film fabularny o Drakuli – praca przed kamerą podczas odgrywania ról była dla wielu uczestników projektu zupełnie nowym doświadczeniem i świetną zabawą. Młodzież bogatsza o wiele nowych doświadczeń wróciła szczęśliwie do domu – atrakcji było mnóstwo, radości z uczestnictwa w tym międzynarodowym spotkaniu jeszcze więcej.

Najnowsze

Wydarzenie

Spotkanie z funkcjonariuszami Policji

W piątek 16 lutego br. uczniowie ostatnich klas liceum i technikum spotkali się z funkcjonarius

Liceum

19 lut 2024

Informacje

Dotacja z Ministerstwa Obrony Narodowej

Liceum

05 lut 2024

Wydarzenie

,,FERIE NA SPORTOWO 2024’’

HARMONOGRAM ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH DLA UCZNIÓW KLAS PONADPODSTAWOWYCH ZESPOŁU SZKÓŁ IM. IGNAC

Branżowa

12 sty 2024

Wydarzenie

Bezpieczne ferie

Zbliżają się ferie zimowe. W trosce o bezpieczeństwo wychowanków, w internacie odbyło się

Branżowa

12 sty 2024