Wycieczka do Warszawy

Branżowa

07 lip 2023

18 czerwca 2023 uczniowie zaangażowani w projekt edukacyjno-zawodowy pn. „Akademia Zawodowca” pojechali na czterodniową wycieczka do Warszawy. Wyjazd został zrealizowany w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Stolica dała się poznać jako miasto wielu kultur,tradycji i bogatej historii. Podczas czterech dni młodzież zwiedzała z przewodnikiem Wilanów oraz uczestniczyła w warsztatach tematycznych pn.” Ostatnia sprawa kustosz Wątróbki”. Odwiedziła Zamek Królewski i wysłuchała informacji o zbiorach, pamiątkach i królach panujących w Polsce. Niezapomniane wrażenie wywarło na uczniach Muzeum Powstania Warszawskiego. Przewodnik przybliżył wyjątkowo trudny czas jakim było Powstanie Warszawskie. Młodzież wraz ze swoimi opiekunami odwiedziła wystawę w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Podczas spaceru młodzież udała się również na ul. Złotą 60 by obejrzeć fragment autentycznego Muru Getta. Dzięki słonecznej pogodzie podczas ostatniego dnia uczniowie zwiedzili ogrody Biblioteki Uniwersyteckiej.

Monika Andrzejewska
pedagog szkolny
Małgorzata Głuszyk
nauczyciel języka angielskiego

Najnowsze

Wydarzenie

XXI Targi Szkół Polic i Szczecina

26 marca w Naszej Szkole, odbyły się XXI Targi Szkół Polic i Szczecina. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mogli zapoznać się z ofertami szkół ponadpodstawowych, policealnych, językowych (...)

Branżowa

02 kwi 2024

Informacje

Pieczenie Ciast Wielkanocnych

Jak co roku, w internacie, przygotowując się do Świąt, dekorowaliśmy mazurki – tradycyjne Wielkanocne ciasta. Tegoroczne makowe mazurki przekładaliśmy marmoladą i ozdabialiśmy lukrem (...)

Branżowa

22 mar 2024

Wydarzenie

Zakup karmy dla bezdomnych

Każdego roku z inicjatywy młodzieży z internatu organizowana jest zbiórka funduszy z przeznaczeniem na zakup karmy dla bezdomnych kotów, którymi opiekują się w ramach wolontariatu Panie z p (...)

Branżowa

22 mar 2024

Wydarzenie

Sprawdzian uzdolnień kierunkowych – test sprawnościowy dla kandydatów do klasy pierwszej szkoły podstawowej

Sprawdzian uzdolnień kierunkowych – test sprawnościowy
dla kandydatów
do klasy pierwszej szkoły podstawowej< (...)

Branżowa

19 mar 2024