Szczecińscy ósmoklasiści w naszej szkole

Liceum

28 mar 2022

25 marca 2022 r. w naszej szkole gościliśmy uczniów klasy ósmej ze szczecińskiej Szkoły Podstawowej nr 46. Młodzież chciała bliżej poznać, jak wygląda nauka w klasie o profilu medycznym, czego uczymy na rozszerzeniu z biologii i z chemii, a także dlaczego warto wybrać zawód technika technologii chemicznej i operatora urządzeń przemysłu chemicznego. Zainteresowanie uczniów było spore, każdy chciał się dowiedzieć, jakie szkoła oferuje możliwości nauki, jak wyglądają zajęcia w pracowni chemicznej oraz w jakich branżach absolwent Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach może szukać pracy.

Kadra nauczycieli zaprezentowała ofertę edukacyjną i zachęcała do wybrania naszej szkoły. Pani Małgorzata Berg (nauczyciel chemii i przedmiotów zawodowych) opowiadała o Technikum Technologii Chemicznej i współpracy z naszymi partnerami; Grupą Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. oraz z Wydziałem Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie. Nauczyciel biologii pani Aleksandra Szafirska zaciekawiła uczniów różnorodnością jaka panuje na lekcjach biologii. Pani Anna Golla, nauczyciel chemii zdradzała uczniom dlaczego warto wybrać profil medyczny. Jak podkreślają sami uczniowie, którzy brali udział w spotkaniu, to ważne czego się dowiedzieli o szkole, dla niektórych to początek nowej drogi życiowej- ścieżki edukacyjnej w BIAŁEJ.

Małgorzata Berg nauczyciel chemii i przedmiotów zawodowych
Anna Golla nauczyciel chemii
Aleksandra Szafirska nauczyciel biologii
Monika Andrzejewska doradca zawodowy

Najnowsze

Informacje

DSD II – odbiór dyplomów i zaświadczeń

Zapraszamy uczniów po odbiór zaświadczeń/dyplomów Deutsches Sprachdiplom DSD II do sekretariatu dyrektora szkoły (pokój 100). Uczniowie lub ich rodzice zgłaszający się po dyplom powinni p (...)

Liceum

12 maj 2022

Wydarzenie

AKADEMIA ZAWODOWCA

22 kwietnia br. w naszej szkole odbyło się spotkanie podsumowujące projekt zawodoznawczy „Akademia Zawodowca”. W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 8 w Policach nasi uczniowie z (...)

Branżowa

25 kwi 2022

Wydarzenie

Uczniowie na spotkanie z przedstawicielami firmy Grupa Azoty Polyolefins S.A.

11 kwietnia uczniowie ostatnich klas liceum, szkoły branżowej oraz technikum uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami firmy Grupa Azoty Polyolefins S.A. Celem spotk (...)

Branżowa

22 kwi 2022