Spotkanie ze studentem Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą

Liceum

03 cze 2022

27 maja w sali konferencyjnej odbyło się spotkanie dla uczniów z Maksymilianem Włodarskim, studentem Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Uczniowie klas I, II oraz III liceum, którzy realizują naukę rozszerzonego wosu i języka niemieckiego mieli okazję usłyszeć od swojego starszego kolegi, a zarazem absolwentem Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach jak się studiuje na polsko-niemieckiej wyższej uczelni. Pan Maksymilian studiuje prawo polsko-niemieckie. Opowiadał o kierunkach studiów, wydziałach, o rekrutacji dla polskich uczniów jak również perspektywach zatrudnienia po otrzymaniu dyplomów dwóch uczelni polskiej i niemieckiej. Przekonywał uczniów że można zdobyć trzy dyplomy w pięć lat. Na uniwersytecie we Frankfurcie nad Odrą (170 km od Polic) studiuje ok. 6.500 studentów i studentek z ponad 80 krajów świata, co sprawia, że uczelnia zalicza się do najbardziej umiędzynarodowionych szkół wyższych w Niemczech. Jest miejscem, w którym spotykają się młodzi ludzie, by dzięki zdobytej tu wiedzy i własnym kreatywnym pomysłom przyczyniać się do rozwoju Europy.
Może warto już dzisiaj pomyśleć o swojej przyszłości na Viadrinie! Zachęcamy!

Gabriela Morawska
Dorota Kobylińska-Huk
Monika Andrzejewska

Najnowsze

Informacje

Odbiór dyplomów DSDII

Zapraszamy po odbiór zaświadczeń/dyplomów Deutsches Sprachdiplom DSD II sekretariatu dyrektora szkoły (pokój 100). Uczniowie lub ich rodzice zgłaszający się po dyplom/zaświadczenie powinn (...)

Liceum

19 maj 2023

Wydarzenie

Warsztaty na uczelni…

Uczniowie rozszerzonej chemii postanowili zgłębić ten fascynujący świat w praktyce na warsztatach przeprowadzonych przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologicznym. Warsztaty dotyczyły jak (...)

Liceum

26 kwi 2023