Spotkanie ze studentem Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą

Liceum

03 cze 2022

27 maja w sali konferencyjnej odbyło się spotkanie dla uczniów z Maksymilianem Włodarskim, studentem Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Uczniowie klas I, II oraz III liceum, którzy realizują naukę rozszerzonego wosu i języka niemieckiego mieli okazję usłyszeć od swojego starszego kolegi, a zarazem absolwentem Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach jak się studiuje na polsko-niemieckiej wyższej uczelni. Pan Maksymilian studiuje prawo polsko-niemieckie. Opowiadał o kierunkach studiów, wydziałach, o rekrutacji dla polskich uczniów jak również perspektywach zatrudnienia po otrzymaniu dyplomów dwóch uczelni polskiej i niemieckiej. Przekonywał uczniów że można zdobyć trzy dyplomy w pięć lat. Na uniwersytecie we Frankfurcie nad Odrą (170 km od Polic) studiuje ok. 6.500 studentów i studentek z ponad 80 krajów świata, co sprawia, że uczelnia zalicza się do najbardziej umiędzynarodowionych szkół wyższych w Niemczech. Jest miejscem, w którym spotykają się młodzi ludzie, by dzięki zdobytej tu wiedzy i własnym kreatywnym pomysłom przyczyniać się do rozwoju Europy.
Może warto już dzisiaj pomyśleć o swojej przyszłości na Viadrinie! Zachęcamy!

Gabriela Morawska
Dorota Kobylińska-Huk
Monika Andrzejewska

Najnowsze

Informacje

Egzamin ECDL

9.06.2022r. odbył się w naszej szkole drugi w tym roku szkolnym egzamin ECDL do którego przystąpiło dwóch  uczniów klasy 8PA Marcel Mruklik i Michał Wyrwicz. Marcel i Michał zaliczyli egz (...)

Liceum

10 cze 2022

Wydarzenie

Wizyta studyjna w Wolinie

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w projekcie pn. „Ekonomia społeczna dla szkół” dofinansowanym z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, priorytet: II. Efektywn (...)

Liceum

03 cze 2022

Wydarzenie

Szkolny Turniej Piłki Siatkowej

W dniu 1 czerwca 2022r. z okazji ,,Dnia Dziecka’’ odbyły się zawody sportowe pod nazwą ,,Szkolny Turniej Piłki Siatkowej’’, zorganizowane dla uczniów klas ponadpodstawowych Zespołu Sz (...)

Liceum

03 cze 2022

Informacje

Terminy sprawdzianu i prób sprawności fizycznej do szkoły ponadpodstawowej

Przeprowadzenie sprawdzianu kompetencji językowych
do oddziałów dwujęzycznych
w Liceum Ogólnokształcącym

Liceum

03 cze 2022