Maturzyści na Uniwersytecie Szczecińskim

Liceum

07 kwi 2022

6 kwietnia 2022 r. Uniwersytet Szczeciński zorganizował dla kandydatów na studia Dzień Otwarty. Uczniowie klas maturalnych wraz z wychowawcą skorzystali z zaproszenia i odwiedzili Wydział Ekonomiczny na szczecińskiej uczelni przy ul. Cukrowej. Młodzież miała okazję spotkać przedstawicieli wydziału, poznać organizacje studenckie i koła naukowe oraz różne sekcje działające na uczelni. Dzień Otwarty był również okazją do porozmawiania ze studentami zrzeszonymi w Samorządzie Studenckim. Nasi uczniowie usłyszeli o wymaganiach rekrutacyjnych jakie trzeba spełnić, by studiować na studniach I stopnia. Uczelnia przygotowała szereg atrakcji dla przyszłych adeptów ekonomii. Maturzyści zwiedzili bardzo nowoczesne i świetnie wyposażone laboratoria, uczestniczyli w wykładach a także usłyszeli o zaletach „życia studenckiego”.

Angelika Piasecka -wychowawca klasy 3 lbg
Monika Andrzejewska-doradca zawodowy

Najnowsze

Wydarzenie

Konferencja dla nauczycieli i rodziców na temat zażywania przez młodzież środków psychoaktywnych

(...)

Branżowa

29 lis 2023

Wydarzenie

Dary jesieni

Wychowankowie internatu uczestniczyli w warsztatach artystycznych „Dary jesieni”. Wykonaliśmy stroiki, bukiety, i wianki, przyozdabiając je klonowymi liśćmi, jarzębiną, szyszkami (...)

Branżowa

17 lis 2023

Wydarzenie

Spacer sentymentalny

W polskiej tradycji listopad to miesiąc zadumy – 1 listopada obchodzimy Święto Zmarłych. „Spacer sentymentalny” stał się już tradycją internatu – 5 listopada 2023 r. po raz kole (...)

Branżowa

17 lis 2023

Wydarzenie

„Trening inteligencji”

W każdym roku szkolnym w internacie odbywają się konkursy z cyklu „Trening inteligencji”. Zadania przygotowuje pani Maria Falkowska, a chętni wychowankowie „trenują”, rozwiązując ró (...)

Branżowa

17 lis 2023