Erasmus plus “Erasmus TV International”

Liceum

23 lis 2021

W ramach międzynarodowego projektu Erasmus plus „Erasmus TV International” uczniowie naszej szkoły spotkali się online z rówieśnikami z Turcji, Włoch i Hiszpanii w ramach internetowych grup dyskusyjnych Meet and Greet. Wtorkowe spotkania, które odbyły się w styczniu i lutym 2021 roku, były swego rodzaju przygotowaniem do międzynarodowej wirtualnej wizyty w Polsce, której gospodarzami byli uczniowie ZS Police. Moderatorami spotkań byli nauczyciele z krajów partnerskich – Turcji, Włoch i Hiszpanii. Podczas spotkań uczniowie poznawali się i wymieniali informacjami o swoich preferencjach i zainteresowaniach. Językiem komunikacji projektu był angielski. Z powodu pandemii, która zmieniła nasze sposoby działania w wielu dziedzinach życia, musieliśmy odwołać planowaną wizytę w Polsce i przeprowadzić ją w formie online. Wizyta w ramach projektu wirtualnego odbyła się ostatecznie w trzecim tygodniu marca, w ramach projektu Erasmus TV International, akcji Erasmus Plus, która skupia się na trójkącie edukacji, kultury i technologii, której głównym celem jest wzmocnienie kluczowych kompetencji studentów. Jako gospodarze tego wydarzenia mieliśmy przyjemność gościć online ponad 100 osób, w tym 88 studentów z pięciu krajów partnerskich – Włoch, Rumunii, Turcji, Portugalii i Hiszpanii. W poniedziałek po krótkim powitaniu przez dyrektora polskiej szkoły ZS Police, agendę przedstawił koordynator projektu z Hiszpanii. Następnie uczniowie przedstawili siebie i swoje szkoły. Dodatkową atrakcją było zgadywanie, do czego służą różne przedmioty z przeszłości, które uczniowie pokazywali przed kamerami. We wtorek – to był dzień polski. Rewelacyjna prezentacja o Polsce, wirtualny spacer po Szczecinie – nagrany przez naszych uczniów oraz film o szkole – ZS Police oczami uczniów – to główne punkty programu. Następnie w osobnych wirtualnych pokojach polscy uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące naszego kraju i powstały „pamiątki” z Polski – w formie wirtualnych pocztówek, na których uczniowie wklejali swoje zdjęcia na zdjęcia różnych miejsc w Polsce. W środę Polacy zaprezentowali polskie tańce ludowe, odśpiewana została wspólnie Oda do radości, hymn Unii Europejskiej, a następnie w mniejszych grupach odbył się „Quiz z mowy ciała”. Chodziło o odgadnięcie znaczenia typowych i znajomych gestów, było dużo zabawy, a także znaleźliśmy wiele podobieństw kulturowych. Na przykład, kto by się spodziewał, że nasza „figa makowa” będzie miała takie samo znaczenie w Rumunii i Turcji?

Dzień zakończył się dyktowaniem obrazu. Nasz obraz, wybrany w drodze głosowania, to ‘Bociany’ Chełmońskiego. Trzeba przyznać, że zadanie było wymagające, a najlepsze „kopie” zostały umieszczone na odpowiednim padlecie. Czwarty dzień rozpoczął się od warsztatów poetyckich, a wielu uczestników było zaskoczonych możliwością stworzenia utworu poetyckiego. Potem odbyły się warsztaty kulinarne, które dla większości zapadły w pamięć, ponieważ prezentowano ulubione przepisy uczniów, a niektóre z nich były później wykorzystywane i lubiane przez innych. W piątek rozpoczęła się ewaluacja, z natychmiastową informacją zwrotną ze strony zarówno nauczycieli, jak i młodzieży, jednak mieliśmy też czas na pokazanie prezentacji, które zostały przygotowane w zeszłym roku, przed pierwotnie planowaną wizytą w Polsce. Ze zrozumiałych powodów wizyta miała duże wsparcie ze strony internetu, wykorzystaliśmy platformę Teams, meet-jitsi, różne padlety oraz dokumenty Google i inne narzędzia komputerowe. Nasi uczniowie jako gospodarze prowadzili spotkania w kilkuosobowych grupach, doskonaląc swoje umiejętności społeczne, cyfrowe i komunikacyjne. Wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie okazali się osobami otwartymi i niezależnymi, chętnymi do pracy w zespole.

Najnowsze

Informacje

Oddział Przygotowania Wojskowego w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach kolejny rok otrzymuje dotację z Ministerstwa Obrony Narodowej

https://policki.pl/o (...)

Informacje

Egzamin ECDL

9.06.2022r. odbył się w naszej szkole drugi w tym roku szkolnym egzamin ECDL do którego przystąpiło dwóch  uczniów klasy 8PA Marcel Mruklik i Michał Wyrwicz. Marcel i Michał zaliczyli egz (...)

Liceum

10 cze 2022

Wydarzenie

Wizyta studyjna w Wolinie

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w projekcie pn. „Ekonomia społeczna dla szkół” dofinansowanym z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, priorytet: II. Efektywn (...)

Liceum

03 cze 2022