Erasmus plus “Erasmus TV International”

Liceum

23 lis 2021

W ramach międzynarodowego projektu Erasmus plus „Erasmus TV International” uczniowie naszej szkoły spotkali się online z rówieśnikami z Turcji, Włoch i Hiszpanii w ramach internetowych grup dyskusyjnych Meet and Greet. Wtorkowe spotkania, które odbyły się w styczniu i lutym 2021 roku, były swego rodzaju przygotowaniem do międzynarodowej wirtualnej wizyty w Polsce, której gospodarzami byli uczniowie ZS Police. Moderatorami spotkań byli nauczyciele z krajów partnerskich – Turcji, Włoch i Hiszpanii. Podczas spotkań uczniowie poznawali się i wymieniali informacjami o swoich preferencjach i zainteresowaniach. Językiem komunikacji projektu był angielski. Z powodu pandemii, która zmieniła nasze sposoby działania w wielu dziedzinach życia, musieliśmy odwołać planowaną wizytę w Polsce i przeprowadzić ją w formie online. Wizyta w ramach projektu wirtualnego odbyła się ostatecznie w trzecim tygodniu marca, w ramach projektu Erasmus TV International, akcji Erasmus Plus, która skupia się na trójkącie edukacji, kultury i technologii, której głównym celem jest wzmocnienie kluczowych kompetencji studentów. Jako gospodarze tego wydarzenia mieliśmy przyjemność gościć online ponad 100 osób, w tym 88 studentów z pięciu krajów partnerskich – Włoch, Rumunii, Turcji, Portugalii i Hiszpanii. W poniedziałek po krótkim powitaniu przez dyrektora polskiej szkoły ZS Police, agendę przedstawił koordynator projektu z Hiszpanii. Następnie uczniowie przedstawili siebie i swoje szkoły. Dodatkową atrakcją było zgadywanie, do czego służą różne przedmioty z przeszłości, które uczniowie pokazywali przed kamerami. We wtorek – to był dzień polski. Rewelacyjna prezentacja o Polsce, wirtualny spacer po Szczecinie – nagrany przez naszych uczniów oraz film o szkole – ZS Police oczami uczniów – to główne punkty programu. Następnie w osobnych wirtualnych pokojach polscy uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące naszego kraju i powstały „pamiątki” z Polski – w formie wirtualnych pocztówek, na których uczniowie wklejali swoje zdjęcia na zdjęcia różnych miejsc w Polsce. W środę Polacy zaprezentowali polskie tańce ludowe, odśpiewana została wspólnie Oda do radości, hymn Unii Europejskiej, a następnie w mniejszych grupach odbył się „Quiz z mowy ciała”. Chodziło o odgadnięcie znaczenia typowych i znajomych gestów, było dużo zabawy, a także znaleźliśmy wiele podobieństw kulturowych. Na przykład, kto by się spodziewał, że nasza „figa makowa” będzie miała takie samo znaczenie w Rumunii i Turcji?

Dzień zakończył się dyktowaniem obrazu. Nasz obraz, wybrany w drodze głosowania, to ‘Bociany’ Chełmońskiego. Trzeba przyznać, że zadanie było wymagające, a najlepsze „kopie” zostały umieszczone na odpowiednim padlecie. Czwarty dzień rozpoczął się od warsztatów poetyckich, a wielu uczestników było zaskoczonych możliwością stworzenia utworu poetyckiego. Potem odbyły się warsztaty kulinarne, które dla większości zapadły w pamięć, ponieważ prezentowano ulubione przepisy uczniów, a niektóre z nich były później wykorzystywane i lubiane przez innych. W piątek rozpoczęła się ewaluacja, z natychmiastową informacją zwrotną ze strony zarówno nauczycieli, jak i młodzieży, jednak mieliśmy też czas na pokazanie prezentacji, które zostały przygotowane w zeszłym roku, przed pierwotnie planowaną wizytą w Polsce. Ze zrozumiałych powodów wizyta miała duże wsparcie ze strony internetu, wykorzystaliśmy platformę Teams, meet-jitsi, różne padlety oraz dokumenty Google i inne narzędzia komputerowe. Nasi uczniowie jako gospodarze prowadzili spotkania w kilkuosobowych grupach, doskonaląc swoje umiejętności społeczne, cyfrowe i komunikacyjne. Wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie okazali się osobami otwartymi i niezależnymi, chętnymi do pracy w zespole.

Najnowsze

Informacje

DSD II – odbiór dyplomów i zaświadczeń

Zapraszamy uczniów po odbiór zaświadczeń/dyplomów Deutsches Sprachdiplom DSD II do sekretariatu dyrektora szkoły (pokój 100). Uczniowie lub ich rodzice zgłaszający się po dyplom powinni p (...)

Liceum

12 maj 2022

Wydarzenie

AKADEMIA ZAWODOWCA

22 kwietnia br. w naszej szkole odbyło się spotkanie podsumowujące projekt zawodoznawczy „Akademia Zawodowca”. W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 8 w Policach nasi uczniowie z (...)

Branżowa

25 kwi 2022

Wydarzenie

Uczniowie na spotkanie z przedstawicielami firmy Grupa Azoty Polyolefins S.A.

11 kwietnia uczniowie ostatnich klas liceum, szkoły branżowej oraz technikum uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami firmy Grupa Azoty Polyolefins S.A. Celem spotk (...)

Branżowa

22 kwi 2022