„Bezpieczni w ferie zimowe”

Branżowa

05 sty 2024

4 stycznia w szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami służb: Policją oraz Powiatową Stacją Epidemiologiczno-Sanitarną. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas nadchodzących ferii zimowych. Uczniowie z klas 4 pa, 5 ps, 6 ps,7 pa, 8 pa, 1 ls,1 thż, 1 tce oraz 2 la i 3 lb dyskutowali o tym jakie zagrożenia mogę ich spotkać podczas zimowego wypoczynku w miejscu zamieszkania, w górach czy nad morzem. Prelekcja była okazją do utrwalenia wiedzy o tym, jak unikać zagrożeń podczas uprawiania sportów w górach i w miejscu zamieszkania. Młodsi uczniowie mieli okazję sprawdzić czy potrafię udzielać pierwszej pomocy. Funkcjonariusz Policji, pan Łukasz Pospychała zapoznawał starszych uczniów z zagrożeniami i konsekwencjami jakie niosą ze sobą środki odurzające. Przedstawicielka Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Policach podkreśliła, że sięganie po tego typu nielegalne środki wiąże się nie tylko z konsekwencjami prawnymi, ale i poważnym ryzykiem dla zdrowia i życia. Nigdy nie wiadomo, jak ludzki organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Aby lepiej zrozumieć i zobrazować poruszany temat uczniowie mieli możliwość założenia narkogogli i alkogogli- specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie, jak po zażyciu narkotyków lub wypicia alkoholu.

Monika Andrzejewska
pedagog szkolny

Najnowsze

Wydarzenie

,,FERIE NA SPORTOWO 2024’’

HARMONOGRAM ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH DLA UCZNIÓW KLAS PONADPODSTAWOWYCH ZESPOŁU SZKÓŁ IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA W POLICACH

obowiązuje od 15.01. do 26.01.2024r.

 

PONIE (...)

Branżowa

12 sty 2024

Wydarzenie

Bezpieczne ferie

Zbliżają się ferie zimowe. W trosce o bezpieczeństwo wychowanków, w internacie odbyło się spotkanie z terapeutką do spraw uzależnień – panią Dorotą Dudziak, która jest realizator (...)

Branżowa

12 sty 2024

Wydarzenie

Spotkania z wychowawcami klas i konsultacje

5.01.2024r. odbędą się spotkania z wychowawcami klas i konsultacje z nauczycielami według harmonogramu poniżej. Zapraszamy.