„Bezpieczni w ferie zimowe”

Branżowa

05 sty 2024

4 stycznia w szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami służb: Policją oraz Powiatową Stacją Epidemiologiczno-Sanitarną. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas nadchodzących ferii zimowych. Uczniowie z klas 4 pa, 5 ps, 6 ps,7 pa, 8 pa, 1 ls,1 thż, 1 tce oraz 2 la i 3 lb dyskutowali o tym jakie zagrożenia mogę ich spotkać podczas zimowego wypoczynku w miejscu zamieszkania, w górach czy nad morzem. Prelekcja była okazją do utrwalenia wiedzy o tym, jak unikać zagrożeń podczas uprawiania sportów w górach i w miejscu zamieszkania. Młodsi uczniowie mieli okazję sprawdzić czy potrafię udzielać pierwszej pomocy. Funkcjonariusz Policji, pan Łukasz Pospychała zapoznawał starszych uczniów z zagrożeniami i konsekwencjami jakie niosą ze sobą środki odurzające. Przedstawicielka Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Policach podkreśliła, że sięganie po tego typu nielegalne środki wiąże się nie tylko z konsekwencjami prawnymi, ale i poważnym ryzykiem dla zdrowia i życia. Nigdy nie wiadomo, jak ludzki organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Aby lepiej zrozumieć i zobrazować poruszany temat uczniowie mieli możliwość założenia narkogogli i alkogogli- specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie, jak po zażyciu narkotyków lub wypicia alkoholu.

Monika Andrzejewska
pedagog szkolny

Najnowsze

Informacje

OHP Police - działania podjęte w roku szkolnym 2023/2024

Ochotnicze Hufce Pracy to państwowa wyspecjalizowana jednostka, mająca wspierać młodzież w poszukiwaniu pracy. Ochotniczy Hufiec Pracy realizuje swoje zadania, skupiając szczególną uwagę n (...)

Branżowa

21 cze 2024

Informacje

HARMONOGRAM PRACY KOMISJI REKRUTACYJNEJ

Komisja rekrutacyjna w Zespole Szkół pracuje od poniedziałku do piątku, począwszy od 21 czerwca 2024 roku, w godzinach od 9.30-13.30 w sali 111 (I piętro). Kontakt z komisją jest również m (...)

Branżowa

18 cze 2024

Wydarzenie

II PRZEGLĄD TALENTÓW SZKOLNYCH

Branżowa

12 cze 2024

Wydarzenie

Targi Pracy w Białej

6 czerwca wspólnie z Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Policach zorganizowaliśmy giełdę pracy dla uczniów pełnoletnich jak i dla osób które nie ukończyły 18 lat. Targi to doskonała ok (...)

Branżowa

10 cze 2024