Wycieczka w ramach programu POZNAJ POLSKĘ 2023

Liceum

22 cze 2023

Wycieczka w ramach programu POZNAJ POLSKĘ 2023
WROCŁAW – WARSZAWA – KRAKÓW 5-8.06.2023 r.
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w programie POZNAJ POLSKĘ. Tym razem podczas 3-dniowej, intensywnej wycieczki objazdowej odwiedzili trzy najpiękniejsze miasta Polski – Wrocław, Warszawę i Kraków. Wycieczka ta pozwoliła naszym uczniom zachwycić się pięknem naszego kraju i zwiedzić wiele ciekawych miejsc historycznych.
We Wrocławiu uczniowie odwiedzili Centrum Wiedzy o wodzie Hydropolis oraz Zoo Wrocław, następnie udali się na spacer Dolnośląskim Szlakiem Pamięci Rotmistrz Pilecki z odwiedzeniem pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego, odwiedzili Muzeum Narodowym we Wrocławiu – Panorama Racławicka a na koniec zwiedzili spacerkiem historyczne centrum miasta – Rynek Główny, Stary Ratusz, Plac Solny oraz Ostrów Tumski.
Następnego dnia udali się do Warszawy, gdzie rozpoczęli zwiedzanie stolicy z przewodnikiem od spaceru po historycznym zespole miasta z Traktem Królewskim – zobaczyli Kolumna Zygmunta III Wazy, Plac Zamkowy, pomnik Syrenki, Zamek Królewski, Bazylika Archikatedralna, Barbakan Warszawski, Ogród Krasińskich, Ogród Saski oraz Łazienki Królewskie. Następnie po obiedzie złożyli wizytę w Żydowskim Instytucie Historycznym oraz Muzeum Marii Curie-Skłodowskiej.
Ostatni dzień wycieczki uczestnicy spędzili w Krakowie, gdzie pospacerowali krakowskimi drogami kardynała Wyszyńskiego wraz z odwiedzeniem pomnika kardynała Stefana Wyszyńskiego, następnie zwiedzili historyczny zespołu miasta Krakowa wraz z Wzgórzem Wawelskim, Smokiem Wawelskim, Katedrą Wawelską, Rynkiem Głównym, Sukiennicami, Bazyliką Mariacką, pomnikiem Adama Mickiewicza, Wieżą Ratuszową, ul. Grodzką oraz Dzielnicą Uniwersytecką.

Małgorzata Głuszyk

Najnowsze

Wydarzenie

Spotkanie z funkcjonariuszami Policji

W piątek 16 lutego br. uczniowie ostatnich klas liceum i technikum spotkali się z funkcjonariuszami Policji, którzy zachęcali młodzież do podjęcia pracy w Policji i studiów w Wyższej Szkol (...)

Liceum

19 lut 2024

Informacje

Dotacja z Ministerstwa Obrony Narodowej

Wydarzenie

,,FERIE NA SPORTOWO 2024’’

HARMONOGRAM ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH DLA UCZNIÓW KLAS PONADPODSTAWOWYCH ZESPOŁU SZKÓŁ IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA W POLICACH

obowiązuje od 15.01. do 26.01.2024r.

 

PONIE (...)

Branżowa

12 sty 2024

Wydarzenie

Bezpieczne ferie

Zbliżają się ferie zimowe. W trosce o bezpieczeństwo wychowanków, w internacie odbyło się spotkanie z terapeutką do spraw uzależnień – panią Dorotą Dudziak, która jest realizator (...)

Branżowa

12 sty 2024