Poznaj Polskę

Liceum

22 gru 2022

W dniach 3-6 grudnia 2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce szkolnej do Krakowa i Zakopanego w ramach programu POZNAJ POLSKĘ, dzięki któremu wycieczka obfitowała w moc atrakcji. Uczniowie polecieli do Krakowa samolotem, a następnie busem udali się na Podhale, gdzie spędzili dwa dni w otoczeniu przepięknych górskich widoków. Pierwszego dnia udali się na pieszą wycieczkę do Tatrzańskiego Parku Narodowego do schroniska nad Morskim Okiem z przewodniczką górską, która podzieliła się mnóstwem ciekawych, góralskich historii. Do Kuźnic wrócili dorożką, aby doświadczyć słynnego góralskiego klimatu, a następnie odwiedzili Muzeum Karola Szymanowskiego oraz Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego, gdzie mogli poznać i podziwiać podhalańską kulturę. Wieczorem spędzili wspaniały czas relaksując się na basenie oraz w sali gier i zabaw. Drugiego dnia udali się na Kasprowy Wierch. Wjazd i zjazd koleją linową był niezwykłą atrakcją, a widoki ze szczytu na pewno na długo pozostaną w pamięci. Potem zwiedzili Zakopane – zobaczyli Krupówki, Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Gubałówkę. Trzeciego dnia zwiedzili Kraków – Muzeum Kopiec Kościuszki, a następnie Zamek na Wawelu – Prywatne Apartamenty Królewskie oraz Skarbiec Królewski z przewodnikiem. Na koniec zwiedzili historyczny zespół miasta, w tym Wzgórze Wawelskie, Smoka Wawelskiego, Katedrę Wawelska, Rynek Główny, Sukiennice, Bazylikę Mariacką, pomnik Adama Mickiewicza oraz Erosa Spętanego, Wieżę Ratuszową, ul. Grodzką oraz Dzielnicę Uniwersytecką. Uczniowie wrócili do domu szczęśliwi i pełni wrażeń oraz niezapomnianych widoków.

Małgorzata Głuszyk

Najnowsze

Wydarzenie

Zebrania z rodzicami i konsultacje z nauczycielami

Serdecznie zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas i konsultacje z nauczycielami według harmonogramu zamieszczonego poniżej, które odbędą się 24.05.2024r.

Wydarzenie

Giełda szkół

W sobotę 11 maja br. nasza szkoła wzięła udział w giełdzie szkół, która odbyła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Przecławiu. Były szczecińskie licea, szkoły branżowe i (...)

Branżowa

16 maj 2024

Wydarzenie

Warsztaty profilaktyczne

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się już kolejne warsztaty profilaktyczne. Dzięki Regionalnemu Ośrodkowi Polityki Społecznej Urzędu
Marszałkowskiego w Szczecinie ucznie wieli udział w (...)

Branżowa

29 kwi 2024