Poznaj Polskę

Liceum

22 gru 2022

W dniach 3-6 grudnia 2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce szkolnej do Krakowa i Zakopanego w ramach programu POZNAJ POLSKĘ, dzięki któremu wycieczka obfitowała w moc atrakcji. Uczniowie polecieli do Krakowa samolotem, a następnie busem udali się na Podhale, gdzie spędzili dwa dni w otoczeniu przepięknych górskich widoków. Pierwszego dnia udali się na pieszą wycieczkę do Tatrzańskiego Parku Narodowego do schroniska nad Morskim Okiem z przewodniczką górską, która podzieliła się mnóstwem ciekawych, góralskich historii. Do Kuźnic wrócili dorożką, aby doświadczyć słynnego góralskiego klimatu, a następnie odwiedzili Muzeum Karola Szymanowskiego oraz Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego, gdzie mogli poznać i podziwiać podhalańską kulturę. Wieczorem spędzili wspaniały czas relaksując się na basenie oraz w sali gier i zabaw. Drugiego dnia udali się na Kasprowy Wierch. Wjazd i zjazd koleją linową był niezwykłą atrakcją, a widoki ze szczytu na pewno na długo pozostaną w pamięci. Potem zwiedzili Zakopane – zobaczyli Krupówki, Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Gubałówkę. Trzeciego dnia zwiedzili Kraków – Muzeum Kopiec Kościuszki, a następnie Zamek na Wawelu – Prywatne Apartamenty Królewskie oraz Skarbiec Królewski z przewodnikiem. Na koniec zwiedzili historyczny zespół miasta, w tym Wzgórze Wawelskie, Smoka Wawelskiego, Katedrę Wawelska, Rynek Główny, Sukiennice, Bazylikę Mariacką, pomnik Adama Mickiewicza oraz Erosa Spętanego, Wieżę Ratuszową, ul. Grodzką oraz Dzielnicę Uniwersytecką. Uczniowie wrócili do domu szczęśliwi i pełni wrażeń oraz niezapomnianych widoków.

Małgorzata Głuszyk

Najnowsze

Informacje

Odbiór dyplomów DSDII

Zapraszamy po odbiór zaświadczeń/dyplomów Deutsches Sprachdiplom DSD II sekretariatu dyrektora szkoły (pokój 100). Uczniowie lub ich rodzice zgłaszający się po dyplom/zaświadczenie powinn (...)

Liceum

19 maj 2023

Wydarzenie

Warsztaty na uczelni…

Uczniowie rozszerzonej chemii postanowili zgłębić ten fascynujący świat w praktyce na warsztatach przeprowadzonych przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologicznym. Warsztaty dotyczyły jak (...)

Liceum

26 kwi 2023