Poznaj Polskę

Liceum

22 gru 2022

W dniach 3-6 grudnia 2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce szkolnej do Krakowa i Zakopanego w ramach programu POZNAJ POLSKĘ, dzięki któremu wycieczka obfitowała w moc atrakcji. Uczniowie polecieli do Krakowa samolotem, a następnie busem udali się na Podhale, gdzie spędzili dwa dni w otoczeniu przepięknych górskich widoków. Pierwszego dnia udali się na pieszą wycieczkę do Tatrzańskiego Parku Narodowego do schroniska nad Morskim Okiem z przewodniczką górską, która podzieliła się mnóstwem ciekawych, góralskich historii. Do Kuźnic wrócili dorożką, aby doświadczyć słynnego góralskiego klimatu, a następnie odwiedzili Muzeum Karola Szymanowskiego oraz Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego, gdzie mogli poznać i podziwiać podhalańską kulturę. Wieczorem spędzili wspaniały czas relaksując się na basenie oraz w sali gier i zabaw. Drugiego dnia udali się na Kasprowy Wierch. Wjazd i zjazd koleją linową był niezwykłą atrakcją, a widoki ze szczytu na pewno na długo pozostaną w pamięci. Potem zwiedzili Zakopane – zobaczyli Krupówki, Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Gubałówkę. Trzeciego dnia zwiedzili Kraków – Muzeum Kopiec Kościuszki, a następnie Zamek na Wawelu – Prywatne Apartamenty Królewskie oraz Skarbiec Królewski z przewodnikiem. Na koniec zwiedzili historyczny zespół miasta, w tym Wzgórze Wawelskie, Smoka Wawelskiego, Katedrę Wawelska, Rynek Główny, Sukiennice, Bazylikę Mariacką, pomnik Adama Mickiewicza oraz Erosa Spętanego, Wieżę Ratuszową, ul. Grodzką oraz Dzielnicę Uniwersytecką. Uczniowie wrócili do domu szczęśliwi i pełni wrażeń oraz niezapomnianych widoków.

Małgorzata Głuszyk

Najnowsze

Wydarzenie

Uczniowie klas 4 LO i 4 TTCg na spotkaniu z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym

W dniu 31 stycznia nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami uczelni ze Szczecina. Na jakie kierunki studiów warto się wybrać i jakie atrakcje oraz benefity proponuje ZUT o (...)

Liceum

03 lut 2023

Konkurs

Zebrania i z rodzicami i konsultacje

13 stycznia 2023 r. zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas oraz na konsultacje z pozostałymi nauczycielami.

Informacje

Informacja o skróconych godzinach otwarcia pływalni

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 14.01.2023 R.(SOBOTA),

W SOBOTY I NIEDZIELE

PŁYWALNIA BĘDZIE

Branżowa

09 sty 2023

Wydarzenie

Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia, kiedy przypada Światowy Dzień Walki z AIDS uczniowie klas medycznych przygotowali punkt  konsultacyjny dotyczący tematyki HIV/AIDS. Każdy z uczniów mógł uzyskać informacje, otrz (...)

Branżowa

27 gru 2022