Młodzież z Białej „W SŁUŻBIE PRAWU”

Branżowa

26 wrz 2023

Uczniowie klas drugich i trzecich o profilu policyjnym oraz uczniowie ze Szkoły Branżowej realizują wraz z Ochotniczym Hufcem Pracy w Policach program przeciwko przestępstwom wśród młodzieży. Ta ogólnopolska koncepcja realizowana przez Służbę Więzienną wiąże się z prewencją przestępstw. Chcemy pokazać uczniom, czym są edukacja prawna oraz prewencja przestępstw. Jedna z ważnych zasad prawnych mówi o tym, że nieznajomość prawa szkodzi. Poprzez realizację działań edukacji prawnej w zakresie prewencji przestępstw chcemy uświadomić młodych ludzi w kwestii fundamentalnych zasad prawa karnego, jak również ukazać realia grożące tym, którzy nie przestrzegają norm prawnych. Uczniowie będą uczestniczyć w dwóch modułach zajęć: jeden na terenie jednostek penitencjarnych, drugi w naszej szkole. Zajęcia w jednostkach penitencjarnych to przede wszystkim ukazanie realiów życia więziennego nie tylko z perspektywy więźniów, ale także funkcjonariuszy. Chcemy, aby nasi uczniowie wiedzieli, że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość, a więzienie jest dla każdego trudnym doświadczeniem.

Pedagog szkolny
Renata Sobierajska

Najnowsze

Wydarzenie

,,FERIE NA SPORTOWO 2024’’

HARMONOGRAM ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH DLA UCZNIÓW KLAS PONADPODSTAWOWYCH ZESPOŁU SZKÓŁ IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA W POLICACH

obowiązuje od 15.01. do 26.01.2024r.

 

PONIE (...)

Branżowa

12 sty 2024

Wydarzenie

Bezpieczne ferie

Zbliżają się ferie zimowe. W trosce o bezpieczeństwo wychowanków, w internacie odbyło się spotkanie z terapeutką do spraw uzależnień – panią Dorotą Dudziak, która jest realizator (...)

Branżowa

12 sty 2024

Wydarzenie

"Bezpieczni w ferie zimowe"

4 stycznia w szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami służb: Policją oraz Powiatową Stacją Epidemiologiczno-Sanitarną. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas nadchodzących (...)

Branżowa

05 sty 2024

Wydarzenie

Spotkania z wychowawcami klas i konsultacje

5.01.2024r. odbędą się spotkania z wychowawcami klas i konsultacje z nauczycielami według harmonogramu poniżej. Zapraszamy.