MEDYCZNI W PLASTYNARIUM

Liceum

28 lis 2022

4 listopada 2022r. uczniowie klas medycznych: 1LM i 4LA uczestniczyli w wycieczce do Plastynarium w Guben. Wystawa ta prezentuje unikalne pod względem dydaktycznym plastynaty ciał ludzkich oraz zwierzęcych. Metoda konserwacji zwana plastynacją została w 1977r. wynaleziona i opatentowana przez Gunthera von Hagensa. Powstają tam preparaty dydaktyczne oraz pełnowymiarowe plastynaty służące edukacji zarówno lekarzy jak i laików. Uczniowie zwiedzili z przewodnikiem sale prezentujące historię anatomii, laboratorium naukowe i sale ekspozycyjne. W pracowni plastynacji zostali zapoznani z poszczególnymi etapami produkcji szkieletów. Natomiast w ogólnodostępnej pracowni zwiedzający mogli obserwować pracowników podczas pracy preparacji anatomicznej, jak również zadawać im pytania.

Wizyta w tym miejscu to doskonała okazja wglądu w anatomię ludzką, zwierzęcą i ich proces plastynacji.

Anna Golla i Aleksandra Szafirska

Najnowsze

Wydarzenie

Spotkanie z funkcjonariuszami Policji

W piątek 16 lutego br. uczniowie ostatnich klas liceum i technikum spotkali się z funkcjonariuszami Policji, którzy zachęcali młodzież do podjęcia pracy w Policji i studiów w Wyższej Szkol (...)

Liceum

19 lut 2024

Informacje

Dotacja z Ministerstwa Obrony Narodowej

Wydarzenie

,,FERIE NA SPORTOWO 2024’’

HARMONOGRAM ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH DLA UCZNIÓW KLAS PONADPODSTAWOWYCH ZESPOŁU SZKÓŁ IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA W POLICACH

obowiązuje od 15.01. do 26.01.2024r.

 

PONIE (...)

Branżowa

12 sty 2024

Wydarzenie

Bezpieczne ferie

Zbliżają się ferie zimowe. W trosce o bezpieczeństwo wychowanków, w internacie odbyło się spotkanie z terapeutką do spraw uzależnień – panią Dorotą Dudziak, która jest realizator (...)

Branżowa

12 sty 2024