MEDYCZNI W PLASTYNARIUM

Liceum

28 lis 2022

4 listopada 2022r. uczniowie klas medycznych: 1LM i 4LA uczestniczyli w wycieczce do Plastynarium w Guben. Wystawa ta prezentuje unikalne pod względem dydaktycznym plastynaty ciał ludzkich oraz zwierzęcych. Metoda konserwacji zwana plastynacją została w 1977r. wynaleziona i opatentowana przez Gunthera von Hagensa. Powstają tam preparaty dydaktyczne oraz pełnowymiarowe plastynaty służące edukacji zarówno lekarzy jak i laików. Uczniowie zwiedzili z przewodnikiem sale prezentujące historię anatomii, laboratorium naukowe i sale ekspozycyjne. W pracowni plastynacji zostali zapoznani z poszczególnymi etapami produkcji szkieletów. Natomiast w ogólnodostępnej pracowni zwiedzający mogli obserwować pracowników podczas pracy preparacji anatomicznej, jak również zadawać im pytania.

Wizyta w tym miejscu to doskonała okazja wglądu w anatomię ludzką, zwierzęcą i ich proces plastynacji.

Anna Golla i Aleksandra Szafirska

Najnowsze

Wydarzenie

Dbamy o własne bezpieczeństwo - projekt POWER ON

W miniony czwartek 2 lutego uczniowie z klas Szkoły Mistrzostwa Sportowego wraz z trenerami mieli okazję uczestniczyć w prelekcji z sierż. szt. Konradem Szelestem z Wydziału Prewencji Komendy (...)

Liceum

08 lut 2023

Wydarzenie

Uczniowie klas 4 LO i 4 TTCg na spotkaniu z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym

W dniu 31 stycznia nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami uczelni ze Szczecina. Na jakie kierunki studiów warto się wybrać i jakie atrakcje oraz benefity proponuje ZUT o (...)

Liceum

03 lut 2023

Konkurs

Zebrania i z rodzicami i konsultacje

13 stycznia 2023 r. zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas oraz na konsultacje z pozostałymi nauczycielami.

Informacje

Informacja o skróconych godzinach otwarcia pływalni

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 14.01.2023 R.(SOBOTA),

W SOBOTY I NIEDZIELE

PŁYWALNIA BĘDZIE

Branżowa

09 sty 2023