MAM PUM – spotkanie 2

Liceum

15 lis 2022

2 listopada 2022r. uczniowie klas medycznych uczestniczyli w drugim spotkaniu XIV edycji Młodzieżowej Akademii Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego MAM PUM w Szczecinie. Wysłuchali wykładów:

  1. prof. Małgorzata Peregud- Pogorzelska , Klinika Kardiologii PUM, – „ Nadciśnienie tętnicze- interdyscyplinarny problem kliniczny i diagnostyczny”.
  2. dr Joanna Jursa- Kulesza, Katedra Mikrobiologii, Immunologii i Medycyny Laboratoryjnej PUM, -„ Szczepienia KONTRA wirusy w kontekście pandemii SARS-CoV-2 i nadchodzącego sezonu grypowego”.
  3. prof. Anna Grzywacz, Samodzielna Pracownia Promocji Zdrowia PUM, – „ Na tropie genu palacza.”

Kolejne spotkanie odbędzie się 7 grudnia 2022r., na które serdecznie zapraszamy.

Anna Golla i Aleksandra Szafirska

Najnowsze

Wydarzenie

MEDYCZNI W PLASTYNARIUM

4 listopada 2022r. uczniowie klas medycznych: 1LM i 4LA uczestniczyli w wycieczce do Plastynarium w Guben. Wystawa ta prezentuje unikalne pod względem dydaktycznym plastynaty ciał ludzkich oraz z (...)

Liceum

28 lis 2022

Informacje

Awaria centrali telefonicznej

Informujemy, że w związku z awarią centrali telefonicznej nie działają telefony stacjonarne w szkole. Za utrudnienia przepraszamy.

(...)

Branżowa

23 lis 2022

Wydarzenie

# KOMÓRKOMANIA

12 października 2022r. uczniowie klasy medycznej przeprowadzili akcję #KOMÓRKOMANIA, w której pozyskali 31 potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych pośród uczniów i praco (...)

Branżowa

16 lis 2022