Europejski tydzień Umiejętności Zawodowych

Branżowa

31 paź 202

We wtorek 24.10.2023 r. w szkole odbyła się impreza edukacyjna w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych W sali gimnastycznej prezentowały się kierunki kształcenia branżowego oraz technicznego. Swoje umiejętności zawodowe zaprezentowały klasy: gastronomiczne, hotelarskie, cukiernicze, elektryczne oraz chemiczne. Przedsięwzięcie jakie zrealizowaliśmy nastawione było na promocję kształcenia i szkolenia zawodowego, dlatego zaproszenie przyjęli specjaliści zatrudnieni w Ochotniczym Hufce Pracy w Policach. W tym dniu odwiedzili nas uczniowie z klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach. Nie zabrakło również uczniów, którzy kształcą się w naszej szkole w klasie 8 PA. Podczas wydarzenia zaproszeni goście Pani Joanna Glaner – menager hotelu Dobosz, Pani Angelika Czyczyn – adwokat, Pan Krzysztof Bobola właściciel agencji reklamowej oraz Pan Gracjan Broda – dziennikarz opowiadali uczniom o swoim sukcesie zawodowym, o ścieżce kształcenia jaką wybrali oraz o umiejętnościach zawodowych które pomagają im w realizacji planów zawodowych i biznesowych. Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych to spotkanie dla uczniów, którego celem było ukazanie pracy w różnych zawodach, poznanie informacji na temat ścieżki kształcenia prowadzącego do sukcesu zawodowego. Podczas spotkania swoje mocne strony zaprezentowali również sami uczniowie. Alicja Gazińska z klasy 4 LA wystąpiła w roli prowadzącej imprezę oraz Mateusz Rożyński z klasy 3 LB, który odpowiadał za nagłośnienie.

Monika Andrzejewska
doradca zawodowy

Najnowsze

Informacje

HARMONOGRAM PRACY KOMISJI REKRUTACYJNEJ

Komisja rekrutacyjna w Zespole Szkół pracuje od poniedziałku do piątku, począwszy od 21 czerwca 2024 roku, w godzinach od 9.30-13.30 w sali 111 (I piętro). Kontakt z komisją jest również m (...)

Branżowa

18 cze 2024

Wydarzenie

II PRZEGLĄD TALENTÓW SZKOLNYCH

10 czerwca w naszej szkole odbył się II Przegląd Talentów Szkolnych. Hasłem przewodnim spotkania były słowa: „MOGĘ WSZYSTKO”. Na scenie zaprezentowali się uczniowie naszej szko (...)

Branżowa

12 cze 2024

Wydarzenie

Targi Pracy w Białej

6 czerwca wspólnie z Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Policach zorganizowaliśmy giełdę pracy dla uczniów pełnoletnich jak i dla osób które nie ukończyły 18 lat. Targi to doskonała ok (...)

Branżowa

10 cze 2024

Informacje

Szkolenie RKO

Uczniowie klas drugich szkoły branżowej, 2BA i 2BB, wzięli udział w szkoleniu, przygotowanym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Policach, które odbyło się dzięki wsp� (...)

Branżowa

03 cze 2024