Europejski tydzień Umiejętności Zawodowych

Branżowa

31 paź 202

We wtorek 24.10.2023 r. w szkole odbyła się impreza edukacyjna w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych W sali gimnastycznej prezentowały się kierunki kształcenia branżowego oraz technicznego. Swoje umiejętności zawodowe zaprezentowały klasy: gastronomiczne, hotelarskie, cukiernicze, elektryczne oraz chemiczne. Przedsięwzięcie jakie zrealizowaliśmy nastawione było na promocję kształcenia i szkolenia zawodowego, dlatego zaproszenie przyjęli specjaliści zatrudnieni w Ochotniczym Hufce Pracy w Policach. W tym dniu odwiedzili nas uczniowie z klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach. Nie zabrakło również uczniów, którzy kształcą się w naszej szkole w klasie 8 PA. Podczas wydarzenia zaproszeni goście Pani Joanna Glaner – menager hotelu Dobosz, Pani Angelika Czyczyn – adwokat, Pan Krzysztof Bobola właściciel agencji reklamowej oraz Pan Gracjan Broda – dziennikarz opowiadali uczniom o swoim sukcesie zawodowym, o ścieżce kształcenia jaką wybrali oraz o umiejętnościach zawodowych które pomagają im w realizacji planów zawodowych i biznesowych. Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych to spotkanie dla uczniów, którego celem było ukazanie pracy w różnych zawodach, poznanie informacji na temat ścieżki kształcenia prowadzącego do sukcesu zawodowego. Podczas spotkania swoje mocne strony zaprezentowali również sami uczniowie. Alicja Gazińska z klasy 4 LA wystąpiła w roli prowadzącej imprezę oraz Mateusz Rożyński z klasy 3 LB, który odpowiadał za nagłośnienie.

Monika Andrzejewska
doradca zawodowy

Najnowsze

Wydarzenie

Konferencja dla nauczycieli i rodziców na temat zażywania przez młodzież środków psychoaktywnych

(...)

Branżowa

29 lis 2023

Wydarzenie

Dary jesieni

Wychowankowie internatu uczestniczyli w warsztatach artystycznych „Dary jesieni”. Wykonaliśmy stroiki, bukiety, i wianki, przyozdabiając je klonowymi liśćmi, jarzębiną, szyszkami (...)

Branżowa

17 lis 2023

Wydarzenie

Spacer sentymentalny

W polskiej tradycji listopad to miesiąc zadumy – 1 listopada obchodzimy Święto Zmarłych. „Spacer sentymentalny” stał się już tradycją internatu – 5 listopada 2023 r. po raz kole (...)

Branżowa

17 lis 2023

Wydarzenie

„Trening inteligencji”

W każdym roku szkolnym w internacie odbywają się konkursy z cyklu „Trening inteligencji”. Zadania przygotowuje pani Maria Falkowska, a chętni wychowankowie „trenują”, rozwiązując ró (...)

Branżowa

17 lis 2023