Dbamy o własne bezpieczeństwo – projekt POWER ON

Liceum

08 lut 2023

W miniony czwartek 2 lutego uczniowie z klas Szkoły Mistrzostwa Sportowego wraz z trenerami mieli okazję uczestniczyć w prelekcji z sierż. szt. Konradem Szelestem z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Tematem spotkania była głównie mowa nienawiści, która w ostatnim czasie nasila się w każdym środowisku, również wśród sportowców. Mowa nienawiści to wypowiedzi, które szerzą, propagują i usprawiedliwiają nienawiść rasową, ksenofobię, antysemityzm oraz inne formy nietolerancji. To negatywnie nacechowane wypowiedzi skupiające się na cechach innych osób, takich jak płeć, rasa, narodowość, orientacja seksualna itp. Funkcjonariusz Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie przeprowadził zajęcia edukacyjne z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w ramach projektu POWER ON z zakresu cyberbezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Szczególną uwagę zwrócono na szacunek i tolerancję wobec osób m.in. o innym kolorze skóry, narodowości, wyznaniu oraz reagowaniu na niepokojące zachowania innych pod tym kątem. Dodatkowo policjanci poruszyli problem przemocy rówieśniczej oraz środków odurzających. Na zakończenie spotkania w szkole rozwieszono plakaty informacyjne, a uczniom rozdano ulotki oraz zakładki do książek z danymi kontaktowymi instytucji niosących pomoc ofiarom przestępstw.

Monika Andrzejewska
Pedagog szkolny

Najnowsze

Wydarzenie

Zebrania z rodzicami uczniów klas maturalnych i konsultacje z nauczycielami

24 marca 2023 r. zapraszamy rodziców uczniów klas maturalnych na spotkania z wychowawcami klas oraz wszystkich rodziców na konsultacje z nauczycielami.

Wydarzenie

Warsztaty trychologiczne

31 stycznia klasy medyczne uczestniczyły w warsztatach trychologicznych, przeprowadzonych przez naszą byłą uczennicę Natalię Lenarczyk. Natalia jest dyplomowanym trychologiem i biotechnologie (...)

Liceum

10 lut 2023

Wydarzenie

Uczniowie klas 4 LO i 4 TTCg na spotkaniu z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym

W dniu 31 stycznia nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami uczelni ze Szczecina. Na jakie kierunki studiów warto się wybrać i jakie atrakcje oraz benefity proponuje ZUT o (...)

Liceum

03 lut 2023