Dbamy o własne bezpieczeństwo – projekt POWER ON

Liceum

08 lut 2023

W miniony czwartek 2 lutego uczniowie z klas Szkoły Mistrzostwa Sportowego wraz z trenerami mieli okazję uczestniczyć w prelekcji z sierż. szt. Konradem Szelestem z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Tematem spotkania była głównie mowa nienawiści, która w ostatnim czasie nasila się w każdym środowisku, również wśród sportowców. Mowa nienawiści to wypowiedzi, które szerzą, propagują i usprawiedliwiają nienawiść rasową, ksenofobię, antysemityzm oraz inne formy nietolerancji. To negatywnie nacechowane wypowiedzi skupiające się na cechach innych osób, takich jak płeć, rasa, narodowość, orientacja seksualna itp. Funkcjonariusz Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie przeprowadził zajęcia edukacyjne z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w ramach projektu POWER ON z zakresu cyberbezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Szczególną uwagę zwrócono na szacunek i tolerancję wobec osób m.in. o innym kolorze skóry, narodowości, wyznaniu oraz reagowaniu na niepokojące zachowania innych pod tym kątem. Dodatkowo policjanci poruszyli problem przemocy rówieśniczej oraz środków odurzających. Na zakończenie spotkania w szkole rozwieszono plakaty informacyjne, a uczniom rozdano ulotki oraz zakładki do książek z danymi kontaktowymi instytucji niosących pomoc ofiarom przestępstw.

Monika Andrzejewska
Pedagog szkolny

Najnowsze

Konkurs

47 OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Drodzy Uczniowie Liceum i Technikum,
już 6 listopada 2023r. odbędzie się etap szkolny 47 Olimpiady Języka Niemieckiego. Chęć wzięcia w nim udziału zgłoście swoim nauczycielom język (...)

Liceum

02 paź 202

Informacje

POWIATOWY ANTYNARKOTYKOWY PUNKT WSPARCIA

(...)

Branżowa

26 wrz 2023

Informacje

Odbiór dyplomów DSDI i DSDI Pro

Zapraszamy po odbiór zaświadczeń/dyplomów Deutsches Sprachdiplom DSDI i DSDI Pro do sekretariatu dyrektora szkoły (pokój 100). Uczniowie lub ich rodzice zgłaszający się po dyplom/zaświadc (...)

Liceum

01 wrz 2023

Informacje

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 odbędzie się 04 września 2023 r. o godzinie 9.00 w hali Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza. Zapraszamy.

(...)

Branżowa

01 wrz 2023