Co z tym hejtem?

Branżowa

21 gru 2023

Co z tym hejtem – jak reagować, jak się przed nim bronić, jakie są konsekwencje prawne posługiwania się nim? Czym jest i jakie zagrożenie niesie ze sobą zjawisko hejtu – o tym rozmawiali uczniowie klas pierwszych liceum ogólnokształcącego oraz szkoły branżowej w poniedziałek podczas spotkania z Policją Powiatowej Komendy Policji w Policach. Prelekcja rozpoczęła się od quizu. Młodzież odpowiedziała na 10 pytań związanych z hejtem. Młodsza aspirant Anna Kaźmierczak i pan dzielnicowy Przemysław Bobiłek omawiali najpowszechniejszą formę cyberprzemocy. Młodzież przyznała, że często spotyka się w sieci z tym zjawiskiem, sami stosowali czasami ten rodzaj przemocy wobec kolegów, jak również wiele razy doświadczyli tego typu nękania. Poznali również znaczenie wielu wyrażeń związanych z tym zjawiskiem. Ofiarą tego typu przemocy pada coraz więcej uczniów. Spotkanie z Policją to również okazja to tego, by uświadomić sobie, jakie konsekwencje prawne wiążą się z tą formą przemocy. Poniedziałkowa lekcja miała na celu przygotowanie uczniów do dokonywania świadomych i odpowiedzialnych wyborów w trakcie korzystania z zasobów dostępnych w Internecie, ale także do krytycznej analizy informacji, bezpiecznego poruszania się w przestrzeni cyfrowej, w tym nawiązywania i utrzymywania opartych na wzajemnym szacunku relacji z innymi użytkownikami sieci. Spotkanie to mogło zostać zrealizowane dzięki zaangażowaniu pani Agnieszki Miś z OHP.

Renata Sobierajska i Monika Andrzejewska
pedagodzy szkolni

Najnowsze

Wydarzenie

,,FERIE NA SPORTOWO 2024’’

HARMONOGRAM ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH DLA UCZNIÓW KLAS PONADPODSTAWOWYCH ZESPOŁU SZKÓŁ IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA W POLICACH

obowiązuje od 15.01. do 26.01.2024r.

 

PONIE (...)

Branżowa

12 sty 2024

Wydarzenie

Bezpieczne ferie

Zbliżają się ferie zimowe. W trosce o bezpieczeństwo wychowanków, w internacie odbyło się spotkanie z terapeutką do spraw uzależnień – panią Dorotą Dudziak, która jest realizator (...)

Branżowa

12 sty 2024

Wydarzenie

"Bezpieczni w ferie zimowe"

4 stycznia w szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami służb: Policją oraz Powiatową Stacją Epidemiologiczno-Sanitarną. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas nadchodzących (...)

Branżowa

05 sty 2024

Wydarzenie

Spotkania z wychowawcami klas i konsultacje

5.01.2024r. odbędą się spotkania z wychowawcami klas i konsultacje z nauczycielami według harmonogramu poniżej. Zapraszamy.