ZESPÓŁ SZKÓŁ im. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA w POLICACH - SZKOŁĄ DSD

Z przyjemnością informujemy, że Centralna Komisja (ZA) DSD Konferencji Ministrów Edukacji i Kultury w Niemczech (KMK) na swoim 254 posiedzeniu 1 kwietnia 2020 roku wydała pozwolenie na przeprowadzanie w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach niemieckiego egzaminu językowego Deutsches Sprachdiplom DSD I PRO.

Jest to wariant egzaminu ukierunkowany na kształcenie zawodowe i certyfikuje znajomość języka niemieckiego zawodowego młodzieży od 16 roku życia. Egzamin spełnia wymogi Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

Tym samym Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza stał się jedną z niewielu szkół w Polsce, która oferuje swoim uczniom możliwość zdawania wszystkich wariantów egzaminów językowych DSD:

  • - DSD I – w Szkole Podstawowej w ZS w Policach
  • - DSD I PRO – w Technikum i Szkole Zawodowej w ZS w Policach
  • - DSD II– w Liceum Ogólnokształcącym w ZS w Policach

Egzaminy językowe DSD przeprowadzane są w uznanych zagranicznych szkołach z programem DSD w ponad 70 krajach oraz w szkołach w landach Republiki Federalnej Niemiec. Zapraszamy do nas wszystkich uczniów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności językowe!

 

Wioletta Wolańska

Nauczycielka języka niemieckiego

 

  

powrót