Zajęcia biblioteczne w klasach I - III

W dniach od 30 października do 5 listopada uczniowie klas  2 PA , 3 PAi 3 PBmieli okazję uczestniczyć w lekcjach bibliotecznych „Poznajemy książki dla dzieci i ich twórców”. Głównym celem spotkań z uczniami klas młodszych było rozbudzenie zainteresowań książką, która nie tylko służy do nauki, ale może również miło wypełnić wolny czas.

Na zajęciach uczniowie mieli okazję poznać rożne gatunki książek dla dzieci, np. legendy, baśnie, opowiadania, książki jednego autora, komiksy czy tomiki poezji.  Dodatkowo została przygotowana wystawka z książek o różnej tematyce, by uczniowie mogli zaznajomić się z budową książki, a także dowiedzieć się, co to jest spis treści oraz jaką rolę w książce ma ilustrator czy tłumacz. Kolejnym etapem spotkania były zajęcia praktyczne, w którym dzieci samodzielnie wykonały karty książki.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom oraz wychowawcom za udział w spotkaniach.

Grażyna Niedziałkowska-Kocięba

powrót