Spotkanie uczniów klas LO i TZ z przedstawicielem Instytutu Rozwoju Talentów (IFT) w Zespole Szkół w Policach

W ramach orientacji zawodowej 18 września 2019 odbyło się w naszej szkole spotkanie zainteresowanych uczniów z klas: II LO, III LO, IIITZ i IVTZ  z panią Joanną Kolasińską - przedstawicielem Instytutu Rozwoju Talentów (IFT) z siedzibą w Berlinie.

Uczniowie mieli okazję do zapoznania się z ofertą Instytutu Rozwoju Talentów oraz otrzymali informacje na temat targów edukacyjno-zawodowych Vocatium. Dzięki temu osoby zainteresowane udziałem w targach, które odbędą się w Prenzlau 24 października 2019, będą mogły się do nich lepiej przygotować.   W ramach spotkania odbyły się również warsztaty na temat komunikacji interpersonalnej. Każdy z uczniów otrzymał katalog targowy oraz formularz z wyszczególnionymi zawodami oferowanymi przez przedstawicieli firm, przedsiębiorstw i instytucji kształcących w zawodzie oraz szkół wyższych, które również będą brały udział w targach.

Zainteresowani uczniowie mają teraz czas do zapoznania się z ofertą targów, po czym muszą wybrać spośród firm i instytucji kształcących w zawodzie takie, które najbardziej ich interesują. Nauczyciel koordynujący wyśle indywidualne zgłoszenia uczniów do IFT w Niemczech. Dzięki temu każdy uczeń otrzyma w październiku indywidualne zaproszenie na targi oraz rozmowy z wybranymi przez siebie przedstawicielami. Życzymy uczniom udanych przemyśleń i podjęcia właściwego wyboru.

Wioletta Wolańska

Nauczyciel języka niemieckiego

Doradca zawodowy

powrót