Medyczni w Poczdamie

6 grudnia br. uczniowie klas medycznych (1LA i 2LB) pojechali na jednodniową wycieczkę do Poczdamu. Pierwszym punktem programu wyjazdu była wizyta w BIOSFERZE - nowoczesnej palmiarni, w której utworzono równikową dżunglę z 20 000 roślin (m.in. palmy, epifity, bromelie czy rośliny użytkowe jak kakaowiec, wanilia, kawowiec oraz bananowce) i 150 gatunkami zwierząt (m.in. legwan zielony, kameleon jemeński, błazenek plamisty, błękitny motyl–morpho peleides, liściec olbrzymi, ryby pokolcowate, rzekotka czerwonooka, konura słoneczna, pyton królewski). BIOSFERA to doskonałe miejsce obserwacji ewolucyjnej umiejętności różnych gatunków zwierząt i roślin dostosowujących się do zmiennych warunków środowiska. Następnym etapem był przejazd przez zabytkową kolonię rosyjską Aleksandrówkę aż do Pałacu Sanssouci. Kolejną atrakcją była wystawa obrazów Vincenta van Gogha „Martwa natura” w Muzeum Barberini. Ekspozycja prezentowała 27 obrazów artysty. Późnym popołudniem na Jarmarku Adwentowym uczniowie mieli możliwość zakupu rozmaitych słodyczy, smakołyków i prezentów świątecznych z różnych regionów Niemiec.

Anna Golla, Aleksandra Szafirska i Dawid Sędłak

powrót