Marsz na 33 km

 

Klasa wojskowa po raz kolejny wyruszyła w marsz wytrzymałościowy tym razem na 33 km. W czasie przemarszu szkoliliśmy się z OPBMR( ochrona przed bronią masowego rażenia) POPL (powszechna obrona przeciwlotnicza) Inż.- Sap. (inżynieryjno saperskie) Taktyki, Strzeleckiego, Łączności i Medycznego. Taka forma szkolenia jest podstawą jak elementarz dla dzieci. Wszyscy uczniowie dali radę przejść cały dystans choć było naprawdę ciężko. Dzięki instruktorom były to ciekawe zajęcia. Mieliśmy też zasadzkę (atak przeciwnika) zorganizowany przez najstarszych kolegów z 3 LC, którzy użyli petard i zadymiania terenu, a że klasa wojskowa posiada karabinki AK-47ASG i maskiASG to strzelanka była bardzo realna. Zapraszamy na taki wysiłek uczniów klas pożarniczych i policyjnych. Następny wymarsz już niedługo.

Instruktorzy:

kpt. Adam Pociecha

chor. Radosław Gołczyński

Sławomir Korzeniewski

  

powrót