II "Biała" Sztafeta Niepodległości
22.11.2019r na pływalni szkolnej Z.S. Im I. Łukasiewicza przeprowadzone zostały zawody sportowe pn: II "Biała" Sztafeta Niepodległości. Wystartowało 5 zespołów sztafetowych reprezentujących następujące profile:
1. P. Wojskowy
2. P. Policyjny
3. P. Straży Pożarnej
4. P. Medyczny
5. P. Językowy/ogólny
Każdy skład miał do przepłynięcia 101 długości basenu (2525 m!). Zespoły nie mogły liczyć więcej niż 10 osób. Każdy zawodnik płynął na jednej zmianie dystans 50m, po czym ustawiał się na końcu czekając na ponowny start. Walka o pierwsze miejsce był bardzo wyrównana, niemal do końca! Policja i Wojsko prowadziły wyrównany bój o złoto. Na metę jako pierwszy dopłynął ostatecznie zespół wojska, drugie miejsce zajęła Policja, której najlepiej ze wszystkich zespołów dopingowali koledzy i koleżanki na trybunach!!! trzecie miejsce zajęli Językowcy, czwarte Medycy a piąte Straż Pożarna. Dużą podporą zespołu medycznego był KACPER CZAPLA obecny pływacki Mistrz Polski na dystansie 50m st.motylkowym!!! (w dużej mierze jemu zespół zawdzięcza ukończenie sztafety:))) Po zawodach uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy(IV-V mce)oraz dyplomy i medale (I-IIImce) Nad właściwym przebiegiem zawodów czuwał zespół sędziowski (uczniowie I kl. LO) składający się 6 sędziów torowych i 2 celowniczych.
S. Korzeniewski
powrót