Egzamin DSDII

W dn. 24.11.2020r. kilka tysięcy uczniów na całym świecie przystąpiło do Państwowego Egzaminu z języka niemieckiego DeutschesSprachdiplom II (DSDII). Wśród nich jest 21 uczniów naszej szkoły. Certyfikat językowy DSD Stałej Konferencji Ministrów Kultury Landów Republiki Federalnej Niemiec jest przeznaczony dla uczniów szkół zagranicznych. Egzamin przeprowadzany jest na mocy porozumienia z Ministerstwem Kultury RP.

Według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ) certyfikat ten można zdobyć na :

  • poziomie I (DSDI), odzwierciedlającym umiejętności językowe na poziomie A2 lub B1;
  • poziomie II (DSDII), odzwierciedlającym umiejętności językowe na poziomie B2 lub C1.

Egzamin przewidziany jest dla całej grupy lub klasy, stąd też nie ma możliwości przystąpić do niego indywidualnie. Zdają go uczniowie z poszerzonym programem j. niemieckiego. Trzyletni kurs oraz egzamin jest dla zgłoszonych kandydatów całkowicie nieodpłatny.

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość podejścia zarówno do egzaminu na poziomie I (DSDI), jak i poziomie II (DSDII). Trzymamy kciuki za wysokie wyniki i życzymy powodzenia w części ustnej egzaminu.

Karolina Bańka – Pociecha

Maren Schemmel

powrót